Україна та Молдова обговорили очікування та плани у контексті наступного етапу переговорного процесу про вступ до ЄС
Про це йшлось під час зустрічі Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з молдовською делегацією на чолі з Віцепрем’єр-міністеркою з питань євроінтеграції Крістіною Герасімов.
«Це важлива і своєчасна дискусія для обох наших країн, з огляду на проведені у червні міжурядові конференції у Люксембурзі, де Україна та Молдова розпочали переговори про вступ до Європейського Союзу. Тепер важливо спланувати та скоординувати наші наступні кроки. На обох наших країнах лежить величезна відповідальність за збереження високої динаміки процесу розширення ЄС; ми розуміємо, наскільки важливо для наших країн не збавляти темп внутрішніх трансформацій, процесу адаптації національного законодавства до права ЄС. Попереду багато роботи, як у Брюсселі, так і в наших столицях», – сказала Ольга Стефанішина, зазначивши, що обидві країни ставлять перед собою амбітні цілі та графіки у рамках перегорнено процесу.
Зі свого боку Віцепремʼєрка Молдови привітала Україну з досягненнями на шляху європейської інтеграції, та висловила підтримку та солідарність з українським народом в умовах продовження повномасштабної війни. Детальніше
15.07.2024
|
|
У Вашингтоні укладено Український договір (Ukraine Compact) між 20 країнами і ЄС та Україною
Договір передбачає поглиблення співпраці між Україною та країнами, які підписали двосторонні безпекові угоди, та створює платформу для координації зусиль та прискорення колективних зусиль союзників та партнерів із забезпечення потреб України у сфері всеохоплюючої безпеки.
Документ підписали Президент України Володимир Зеленський, глави держав та урядів, які вже уклали двосторонні безпекові угоди з Україною, ЄС, а також Сполучені Штати Америки. Детальніше
12.07.2024
|
|
У Празі відбулося перше від початку повномасштабного вторгнення засідання Українсько-чеської комісії з питань економічного співробітництва
Так, сторони підписали протокол засідання комісії, у якому погодили такі рішення:
- В енергетичній сфері — Чехія підтвердила готовність підтримувати зусилля України із відновлення пошкоджених чи зруйнованих російськими обстрілами енергетичних потужностей.
- Відновлення зруйнованої критичної інфраструктури. Сторони домовились про створення постійної робочої групи із цього питання.
- Торгівля, залучення інвестицій, покращення бізнес-зв’язків. Сторони домовилися обмінюватися інформацією у цих сферах, також просувати серед бізнесу інформацію щодо програм підтримки, які доступні для підприємців в Україні та Чехії.
- Оборонно-промисловий комплекс. Обидві сторони зазначили, що готові до реалізації спільних проектів, зокрема, що є зацікавленість у локалізації деяких чеських виробництв в Україні.
- Аграрний сектор. Чеська сторона повідомила про впровадження посади аташе з аграрних питань при Посольстві Чеської Республіки в Києві. Сторони домовились поглиблювати співпрацю у цій сфері.
- Транспорт і логістика. Україна відзначила важливість розвитку нових пасажирських залізничних сполучень між Україною та Чехією у співпраці двох національних перевізників (České Dráhy та Укрзалізниці).
- Освіта і наука. Обговорили, зокрема, питання соціалізації та інтеграції українських дітей, які вимушено покинули Батьківщину, у систему освіти європейських країн.
- Стандартизація. Чехія допомагатиме Україні в стандартизації та адаптації українських норм до європейських для легшого виходу українських компаній на нові ринки. Детальніше
12.07.2024
|
|
Німеччина та ЄС профінансували закупівлю 31 «Соціального таксі» для громад дев’яти областей України
Громади Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей отримали 16 спеціалізованих автомобілів для перевезення маломобільних людей.
Послуга «Соціальне таксі» призначена для мешканців громад, які за станом здоров’я не можуть користуватися громадським транспортом, а також літніх людей. Завдяки такому авто вони зможуть дістатися до державних спеціалізованих закладів, комунальних і медичних установ та інших місць для отримання необхідної допомоги та послуг.
Всього закуплено 31 спеціалізований автомобіль для громад в 9 областях України, з них 16 вже передані громадам, решта буде передана до кінця липня 2024 року. 29 транспортних засобів закуплені за кошти уряду Німеччини та 2 – ЄС. Детальніше
11.07.2024
|
|
Розвінчуємо топ міфи навколо вступу України в ЄС
«Війна заважає вступу України в ЄС», «Вступ України до ЄС блокуватимуть сусіди – країни ЄС», «Зі вступом України в ЄС всі українці виїдуть» – такі та інші неправдиві та маніпулятивні твердження час від часу виринають в інформаційному просторі.
Тож зібрали для вас основні популярні міфи про вступ України до ЄС та навели аргументи, чому ці твердження – лише міфи. Читайте на Євроінтеграційному порталі.
|
|
15 представників Верховного Суду України розпочали 2-тижневу навчальну програму Natolin4Capacity Building
Мета – сприяти розвитку української правової системи та її інтеграції з європейським правовим простором. Протягом навчання учасники поглибять свої знання з таких питань:
- Основні принципи права ЄС та їх звʼязок із законодавством України;
- Переговорний процес, імплементація права ЄС;
- Європейська економічна інтеграція;
- Баланс сил і стратегії дій в ЄС;
- Процес ухвалення рішень ЄС.
Серед спікерів програми – провідні спеціалісти, які співпрацюють з Коледжем Європи у Натоліні та спеціалісти EU Project Pravo-Justice. Детальніше
11.07.2024
|
|
Відкрито набір на програму з євроінтеграції та лідерства для молоді Next Visionaries Program
Це новітня академічна програма з євроінтеграції для молодих лідерів, що охоплює понад 45 лекцій українських і закордонних експертів, навчальний візит до Відня, створення проєктів, які збагатять ваше CV і відкриють нові кар'єрні перспективи.
Програма триватиме з вересня 2024 по червень 2025 року. Щомісяця учасники відвідають 8 онлайн-занять по 1,5 год кожне. Навчання складатиметься з трьох модулів, після успішного проходження програми учасники зможуть отримати сертифікат про навчання.
Учасники будуть відібрані на конкурсній основі. Мова навчання: українська та англійська. Участь у програмі безоплатна. Організатори покривають усі витрати під час заходів: проживання, проїзд і харчування. Детальніше про програму та реєстрацію за посиланням.
11.07.2024
|
|
Вздовж кордону з ЄС у Чернівецькій та Закарпатській областях прикордонники почали облаштовувати прикордонні дороги
Облаштування доріг уже розпочалося – протяжністю майже 35 км у Чернівецькій області та 17 км на Закарпатті. Надалі планується збудувати ще майже 700 км прикордонних доріг з урахуванням коригувань, які можуть виникнути на І етапі будівництва.
Державна прикордонна служба України формує механізми прикордонної безпеки, які відповідають європейським цінностям та стандартам. Детальніше
12.07.2024
|
|
|
|