Продовжуємо розвінчувати міфи навколо вступу України в ЄС
Міф: Вступ для попередніх країн ЄС був значно легшим, аніж зараз для України. Це тому, що ЄС не хоче бачити Україну членом ЄС.
Правда: По-перше, для всіх країн постсоціалістичного табору це було викликом через історичний шлях і всі трансформаційні процеси, які кожна країна проходила по-своєму.
По-друге, крайнім членом ЄС стала Хорватія у 2013 році, тобто 11 років тому і у зовсім іншому геополітичному та геоекономічному контексті – до окупації Криму і частини Донбасу і подальшого повномасштабного вторгнення рф в Україну. По-третє, сам ЄС ще у 2020 році, за 2 роки до повномасштабного вторгнення рф в Україну, затвердив нову методологію розширення. По-четверте, з кожною новою хвилею розширення право ЄС розвивається. Відповідно, кожному наступному кандидатові треба ухвалити більшу кількість актів права ЄС, аніж попередникам. Умови вступу для всіх країн-кандидатів однакові в кожний момент часу і завжди залежать від двох факторів – індивідуального прогресу кожної країни і готовності ЄС прийняти нову державу-члена. Детальніше
Міф: Вступ України до ЄС залежить від прогресу інших країн-кандидатів на вступ.
Правда: Шлях і темп кожного кандидата на вступ до ЄС індивідуальний і заснований на власному прогресі і здобутках. Про це також чітко зазначено у переговорній рамці, яку ЄС підготував для України: переговори ґрунтуватимуться на власних здобутках України, а їхній темп залежатиме від прогресу України у виконанні вимог, необхідних для набуття членства.
Більше того, після повномасштабного вторгнення рф саме Україна вивіла всю політику розширення Союзу з “глухого кута” і надала їй якісно нового імпульсу. Детальніше
|