Тарас Качка зустрівся з Послами країн-членів Європейського Союзу

Вступ України до ЄС

24.07.2025

У четвер, 24 липня, Віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка провів першу зустріч на новій посаді із Послами країн-членів Європейського Союзу.

Участь у зустрічі взяли, зокрема, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Олександр Ільков та Представник України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії Всеволод Ченцов.

В межах зустрічі Віце-премʼєр-міністр запевнив у своїй відданості руху України до членства в ЄС та запланованим реформам на цьому шляху.

«Переконаний, що робота, пророблена за останні п’ять років у євроінтеграційній сфері, була дійсно неймовірною. Ми виконали всі необхідні кроки та готові до відкриття перших переговорних Кластерів, разом з експертами з громадянського суспільства підготували вичерпні Дорожні карти, що чітко визначають структуру подальших реформ, і повністю готові продовжити трансформації. Ключовий пріоритет зараз – подвоїти наші зусилля з наближення українського законодавства до європейського, а також продовжити виконання зобовʼязань перед нашими європейськими партнерами», – запевнив Тарас Качка. 

Окремо в межах зустрічі обговорили питання антикорупційної політики, зокрема поточну ситуацію навколо НАБУ та САП.

В цьому контексті Віцепремʼєр-міністр запевнив, що забезпечення незалежності роботи антикорупційних органів України залишається пріоритетом. Він поінформував європейських дипломатів про зустріч із представниками громадських організацій, які входять до робочих груп із підготовки переговорних позицій України за Розділом 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи» (Кластер 1). Урядовець також наголосив на необхідності та готовності до спільного пошуку рішень, що задовольнять всі сторони.

Також Тарас Качка поінформував послів про те, що Президент України має намір подати новий законопроєкт, спрямований посилити незалежність антикорупційної інфраструктури.

«Ми прагнемо забезпечити, аби правоохоронні та антикорупційні органи діяли на благо суспільства, були ефективними, аби винні не могли обійти правосуддя, при цьому щоб інституції були вільні від будь-якого російського впливу. Всі ці кроки – спрямовані на посилення системи, впевнений, що ми на правильному шляху до якісно нових трансформацій», – зазначив Віцепремʼєр-міністр.

Посли країн-членів ЄС запевнили, що підтримують рух України до Європейського Союзу. Сторони домовились продовжити координувати зусилля на цьому шляху.