Тарас Качка вдруге зустрівся з експертами громадянського суспільства для обговорення збереження повної функціональності правоохоронної та антикорупційної систем
Вступ України до ЄС
25.07.2025
Віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка 25 липня провів другу за тиждень зустріч із представниками експертного середовища, що опікуються питаннями верховенства права.
Ключове питання порядку денного – обговорення внесеного Президентом України Володимиром Зеленським до Парламенту проєкту Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України і деяких законодавчих актів України щодо посилення повноважень Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (13533).
«Дякую вам за готовність до відкритого діалогу та співпраці. Завдяки зокрема вашій експертизі та попереднім консультаціям вдалось максимально швидко напрацювати проєкт законодавчих змін, спрямований відповісти на виклики та забезпечити інституційну незалежність антикорупційної системи», – зазначив Віцепремʼєр-міністр.
Він підкреслив, що така взаємодія державного сектору та громадянського суспільства вже стає системною. В цьому контексті Тарас Качка зауважив на своїх планах щодо подальшої регулярної координації з представниками громадянського суспільства.
Під час зустрічі обговорили також питання реалізації трансформацій, передбачених Дорожною картою у сфері верховенства права – зокрема пов’язані з подальшим функціонуванням органів правопорядку. Тарас Качка підкреслив важливість напрацювати кроки, що можна спільно зробити одразу і які будуть реалізовані паралельно з продовженням реформ у сфері верховенства права.
«В умовах триваючої повномасштабної війни питання, пов’язані з подальшим функціонуванням органів правопорядку, є дуже важливими, як і результати роботи цих інституцій. Саме тому, держава має зробити все належне, аби вони працювали згідно з найкращими стандартами і мали довіру», – підкреслив Тарас Качка.
Урядовець також запропонував провести спільне обговорення Дорожніх карт трансформацій для представників експертного середовища та бізнесу. Окремо він зауважив, що відкриття перемовин за першим переговорним Кластером сприяло б, зокрема, більш планомірному і прозорому реформуванню у сфері верховенства права.
Участь у зустрічі взяли, зокрема, представники таких громадських організацій, як Центр демократії та верховенства права, Фундація ДЕЮРЕ, Громадянська мережа «ОПОРА», Адвокат майбутнього, Центр політико-правових реформ, Центр прав людини ZMINA, Уĸраїнсьĸа правова ĸонсультативна група, Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ, Лабораторія законодавчих ініціатив, Transparency International Ukraine, Антикорупційний штаб.
Також до зустрічі долучився Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков, представники Урядового офісу.