Агроекспорт України до країн ЄС збільшився на 145 млн дол., – Мінагрополітики

Питання торгівлі

14.06.2018

За січень-квітень 2018 року зовнішньоторговельний обіг аграрними та харчовими товарами між Україною та країнами Європейського Союзу збільшився майже на 14% порівняно з аналогічним періодом минулого року та становить 2,8 млрд дол. При цьому аграрний експорт до країн ЄС за цей час зріс на 145 млн дол. порівняно з 2017 роком та становив 1,9 млрд дол. Про це розповіла заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, повідомляє прес-служба відомства.

“Рада відмітити стабільне зростання двосторонньої торгівлі аграрною та харчовою продукцією між Україною та Європейським Союзом. На сьогодні вже повністю вичерпані основні імпортні тарифні квоти ЄС на український мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, кукурудзу, пшеницю та борошно”, – підкреслила заступник Міністра.

За словами Ольги Трофімцевої, найбільшим попитом у європейських споживачів користуються на сьогодні такі українські продукти як зернові злаки, їх експорт до ЄС за даний період склав 749,5 млн дол., олії –  370,9 млн дол., насіння олійних культур – 194,3 млн дол., залишки і відходи харчової промисловості – 177,2 млн дол., м’ясо і харчові субпродукти свійської птиці – 76,4 млн дол.

Заступник Міністра додала, що майже у повному обсязі залишаються невикористаними імпортні тарифні квоти на наступні продукти: часник (494,9 тонн), овес (3476,9 тонн), цукор (18121,35 тонн), інший цукор (12 720 тонн), гриби (500 тонн), продукція з обробленого молока (1992 тонн), цукрові сиропи (2000 тонн) та інші.

“Відмічу, що ще не повністю використані додаткові квоти за принципом “перший прийшов – перший обслуговуєшся” на такі товари як: виноградний сік, овес, мед, ячмінна крупа, оброблені томати. Також не вичерпано додаткові квоти за принципом “ліцензування” на ячмінь та ячмінне борошно, яйця, альбуміни та молоко”, – розповіла Ольга Трофімцева.

За словами заступника Міністра, загальний український аграрний та харчовий експорт до усіх країн світу за 4 місяця 2018 року cклав майже 6 млрд дол. А найвагомішу частку в товарній структурі експорту займають зернові культури – 37%, рослинні олії – 26,1% та насіння олійних культур – 9%.