Близько 120 млн грн від KfW спрямують на підтримку бізнесу у сфері енергозабезпечення та енергоефективності

27.01.2023

26 січня 2023 року у Міністерстві фінансів України відбулось підписання Кредитної угоди між Фондом розвитку підприємництва (ФРП) та Банк Львів. За умовами угоди близько 120 млн грн спрямують на фінансування інвестицій малих та середніх підприємств (далі- МСП) у сфері енергозабезпечення та енергоефективності.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України 

Взаємодія відбуватиметься у межах проєкту «Рефінансування енергоефективних інвестицій МСП України через фінансовий сектор». Проєкт фінансується за підтримки Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW за сприянням Міністерства фінансів України.

«Важливою частиною проекту є консультаційна підтримка банків-партнерів та обмін досвідом. Українська банківська система має перейняти технології кредитування енергоефективних проектів і досягти міжнародних стандартів. На особливу увагу заслуговує міжнародний підхід до фінансування сталого розвитку», – наголосила керівниця департаменту зі сталого економічного розвитку країн Східної Європи, Туреччини та Центральної Азії Німецького банку розвитку KfW Др.Б’янка Клаузен.

У межах ініціативи EU4Business кредитування МСП відбуватиметься у національній валюті, що дозволить уникнути валютних ризиків. Також це фінансування можна буде поєднати з Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

«Завдяки фінансовій підтримці від ЄС Фонд розвитку підприємництва має можливість запропонувати банкам України та МСП кредитний ресурс у національній валюті, який може бути поєднаний з Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», для забезпечення доступності енергоефективних інвестицій для МСП у досить непростий час», – зазначив Виконавчий директор ФРП Андрій Гапон.

За кошти кредиту Банк Львів найближчим часом профінансує інвестиційні проєкти малого та середнього бізнесу у сфері енергозбереження та енергозабезпечення.

Довідково 

У межах проєкту «Рефінансування енергоефективних інвестицій МСП України через фінансовий сектор» ФРП підписав угоду щодо фінансування інвестицій МСП у сфері енергозабезпечення та енергоефективності спільно з АБ «УКРГАЗБАНК».

Програма «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає зростанню малих і середніх підприємств, зокрема надає додаткове фінансування та послуги з розвитку бізнесу, а також сприяє ефективному регулюванню підприємницької діяльності.