Чи здатне українське морозиво стати популярним у ЄС?

Питання торгівлі

17.08.2018

В рамках інформаційної кампанії #Євроінтеграція_сила_можливостей, Європейська правда продовжує цикл статей, присвячених історіям успіху українського бізнесу на ринку ЄС. 

До підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, морозиво українського виробництва обкладали комбінованим митом, через що кожна пачка на європейському ринку ставала дорожчою на 10-15%. Запуск поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі повністю обнулив ці ставки, завдяки чому холодні ласощі з України стали більш конкурентними.

Так, компанія  “Львівський холодокомбінат” (торгова марка ЛІМО) розпочала вихід на ринок ЄС через невеликі мережі, а інколи поодинокі магазини і наразі планує розширюватися на великі торгові мережі Європи. 

Інша компанія “Житомирський маслозавод” (торгова марка Рудь) довела частку продажів в ЄС до 40% свого експорту. 

Загалом, за даними Асоціації українських виробників “Морозиво і заморожені продукти”, 8% експорту всього українського морозива припадає на країни ЄС. Більше того, цей показник стрімко зростає: на початку року експорт українського морозива зріс на 23%, значною мірою саме через поставки до Європи.

Детальніше у статті на сайті Європейська правда за посиланням: https://www.eurointegration.com.ua/articles/2018/08/17/7085696/