Діалог Україна-ЄС з промисловості прискорить підписання Угоди ACAA, – Мінекономрозвитку

Угода про асоціацію

27.03.2018

У Києві 27 березня відбулося Друге засідання Діалогу високого рівня Україна-ЄС з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Комісара ЄС з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого і середнього бізнесу Ельжбети Беньковської, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Степан Кубів наголосив, що Україна досягла значного прогресу щодо усунення технічних бар`єрів у торгівлі з ЄС. Зокрема, завершений перехід від застарілої системи обов’язкової сертифікації продукції до системи оцінки відповідності згідно з технічними регламентами, що ідентичні європейським. Українську систему акредитації визнано на міжнародному рівні. Степан Кубів додав, що Діалог також найближчим часом відкриє двері до укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСAА).

Учасники Діалогу також обговорили застосування європейських стандартів якості в промисловому виробництві, залучення технологічних та інноваційних рішень, забезпечення участі в глобальних, європейських і регіональних ланцюгах постачання, розвиток співпраці з підприємствами держав-членів ЄС, а також вивчення і застосування передового досвіду з метою вдосконалення управління промисловим виробництвом.

“Від березня 2017 року, коли відбулося перше засідання Діалогу у Брюсселі, він став ефективним майданчиком для обміну інформацією та досвідом з ЄС щодо шляхів модернізації та реструктуризації української промисловості, поліпшення рамкових умов для співпраці підприємств, зокрема малого та середнього бізнесу. Ці контакти формують основу для створення виробничих ланцюгів Україна-ЄС для продукції з високою доданою вартістю”, – підкреслив Степан Кубів.

 “У 2017 році завдяки реалізації задекларованих Урядом реформ та запуску масштабних інвестиційних проектів: інфраструктурних, оборонних, енергоефективних, ми бачимо позитивні структурні зрушення в економіці України щодо посилення інвестиційної складової розвитку”, – розповів Перший віце-прем’єр-міністр України.

Перший віце-прем’єр-міністр України повідомив також, що Мінекономрозвитку розпочало роботу над Національною програмою розвитку кластерів для підтримки існуючих інноваційних ланцюгів доданої вартості, та закликав європейських колег надати технічну підтримку ЄС для пошуку оптимальної моделі такої програми.

“За сприяння з боку Уряду на 2018 рік запланована інтеграція наявних кластерних ініціатив до Європейської платформи кластерної взаємодії, підтримка створення пілотних проектів в пріоритетних галузях промисловості. Серед таких ініціатив – дніпровський космічний кластер, кластерна ініціатива в автопромисловості на західній Україні”, – зазначив Степан Кубів.

Степан Кубів зауважив, що Україна активно переймає та адаптує найкращі практики ЄС із розвитку промисловості. Зокрема розпочато активну фазу впровадження підходу смарт-спеціалізацій у пілотних областях разом із Спільним дослідницьким центром Європейської Комісії.

Робота учасників Діалогу продовжиться на рівні експертів за напрямками промисловості.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект, необхідний для підписання угоди АССА.

Довідково

У 2016 році Україна та ЄС вирішили започаткувати Діалог високого рівня Україна-ЄС з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості, 1-2 березня 2017 року у м. Брюссель відбулось Перше інавгураційне засідання Діалогу, де започаткували засідання п’яти Робочих груп (промисловість (автомобілебудування); малий та середній бізнес; космос; публічні закупівлі; технічні бар’єри у торгівлі та стандартизація). За результатами формуються спільні подальші дії та кроки задля зміцнення співробітництва та розвитку промисловості як України, так і ЄС.