Фонд енергоефективності, IFC та “Укргазбанк” розпочали фінансування перших 15 проектів для ОСББ

28.03.2019

Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC, Група Світового банку), Фонд енергоефективності та АБ “Укргазбанк” розпочали фінансування проектів термореновації будівель для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Підписана Угода дає старт фінансуванню перших 15 проектів в ОСББ, на які виділяють близько 40 млн гривень, повідомили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

“Сьогоднішня подія є знаковою для України, яка прагне до енергонезалежності. Завдяки спільній роботі з Урядом Німеччини, Світовим банком, потужної підтримки Євросоюзу, Уряду і парламенту ми напрацювали всі необхідні умови – створено ДУ Фонд енергоефективності і Мультидонорський фонд, обрано Наглядову Раду і керівництво Фонду. За підтримки Світового банку розроблено процедури, виділено безпрецедентне фінансування. Всі ці кроки направлені на виконання конкретного завдання – за три роки країна має відмовитись від імпортного газу. Але, якщо ми рухаємося у напрямку збільшення видобутку газу, то завдання житлового сектору – зменшити енергоспоживання вдвічі. І Фонд – це ще один ключовий інструмент, який надаватиме не тільки фінансову, а й технічну підтримку у цьому напрямку”, — Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Своєю чергою, Директорка Світового Банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен підкреслила, що сьогодні ми можемо говорити фактично про повноцінний запуск Фондом енергоефективності програми “Перші ластівки”, яка сприятиме підвищенню енергоефективності та зменшенню енергоспоживання в житловому секторі.

“Ми продовжимо цю тісну співпрацю з Україною спільно з іншими міжнародними партнерами, щоб повноцінно відшліфувати процедури Фонду і забезпечити доступність інших ОСББ до установи. Сьогоднішня подія — це перший і дуже важливий крок до підвищення енергоефективності України”, — відзначила Сату Кахконен.

Довідка:

Фонд енергоефективності — єдина в Україні державна установа, створена Урядом України відповідно до Закону України “Про Фонд енергоефективності” з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини. Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Раніше повідомлялося, що за підтримки ЄС в Україні створять дві тисячі нових ОСББ.