Маємо більше інвестувати у розвиток двосторонніх відносин: Тарас Качка під час зустрічі з Міністром фінансів Словенії

26.07.2025

У пʼятницю, 25 липня, Віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка провів зустріч з Міністром фінансів Республіки Словенія Клеменом Боштьянчичем. Сторони обговорили ключові питання двостороннього порядку денного, зокрема посилення економічного та безпекового співробітництва, а також питання взаємодії в контексті здійснення внутрішніх трансформацій нашої країни на шляху до членства в Євросоюзі.

Участь у зустрічі взяли, зокрема, Посол Республіки Словенія в Україні Матея Превольшек та Генеральний директор Міністерства фінансів Республіки Словенія Мар’ян Дів’як, представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України, Офісу Віце-премʼєра.

Міністр фінансів Республіки Словенія відзначив, що його країна вже надає експертну підтримку Україні та готова й надалі розвивати співпрацю на євроінтеграційному шляху нашої країни та в межах здійснення відповідних реформ.

«Я щиро вірю у те, що як ЄС ми повинні робити більше для України. Саме тому  я тут, аби дізнатись, в яких сферах Україна потребує допомоги та експертизи Словенії», – підкреслив Клемен Боштьянчич.  

Віцепремʼєр-міністр, зі свого боку, поінформував свого іноземного колегу щодо пріоритетів роботи. Він наголосив, що Україна віддана виконанню своїх зобовʼязань, визначених Планом України в межах програми Ukraine Facility. Крім того, Тарас Качка привітав ініціативу Єврокомісії щодо виділення 100 млрд євро для України у довгостроковому бюджеті ЄС на 2028-2034 роки.

Сторони присвятили окрему увагу подальшим планам України на євроінтеграційному порядку денному. Віце-премʼєр-міністр наголосив, що ключовим завданням до кінця року залишається відкриття перших переговорних Кластерів.

«Це не проста формальність, але і надійний запобіжник, що дозволить зберегти високу динаміку реформ. Переконаний, відкриття першого переговорного Кластеру «Основи процесу вступу до ЄС» з Україною продемонструє, що підхід, заснований за заслугах, дійсно працює, а процес розширення залишається пріоритетом для Євросоюзу та не є важелем для маніпуляцій з боку окремих політичних гравців», – наголосив урядовець. 

Він поінформував Клемена Боштьянчича про підготовку та хід зустрічей в межах скринінгу українського законодавства на відповідність до права ЄС.

Окремим питанням зустрічі стала робота антикорупційних органів, зокрема ситуація із Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП). Тарас Качка повідомив Клемену Боштьянчичу про новий законопроєкт, ініційований Президентом України, спрямований посилити незалежність антикорупційної інфраструктури.

Окремо Тарас Качка підтвердив прагнення Уряду України продовжити розвиток двостороннього співробітництва з країнами-членами Європейського Союзу, зокрема і Словенією. Йшлося про проєкти зі спільним виробництвом, інвестиції, а також посилення безпекової взаємодії.

Сторони домовились підтримувати тісний звʼязок та координацію зусиль в межах процесу розширення ЄС та щодо розвитку економічних зв’язків.