Мінагрополітики з експертами ЄС визначили шляхи реформування лісової галузі

Економічна та галузева співпраця

02.02.2018

З 29 січня по 2 лютого в Україні перебувала європейська експертна місія TAIEХ, метою якої стало вивчення, обговорення та надання ключових рекомендацій щодо реформування лісового господарства.

Протягом тижня експерти місії ділилися найкращими європейськими практиками в питаннях інституційного розвитку та забезпечення контролю і охорони лісів.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Основними напрямами, які обговорювались під час роботи були:

– зміна підходів до державного управління лісовим та мисливським господарством шляхом відокремлення функцій регулювання, нагляду і контролю від функцій здійснення господарської діяльності;

– впровадження нової системи організації охорони і захисту лісів;

– запровадження єдиної процедури продажу необробленої деревини для всіх постійних лісокористувачів;

– розширення повноважень Держлісагентства, як регулятора і контролюючого органу на усіх лісокористувачів.

Мінагрополітики залучило до обговорень широке коло експертів – представників Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державного агентства лісових ресурсів, Державної екологічної інспекції, Державної фіскальної служби України, Національної поліції України, Європейської бізнес асоціації, посольств та міністерств європейських країн.

Після опрацювання і врахування зауважень усіх зацікавлених органів виконавчої влади та експертів місії TAIEX, Міністерство розробить План заходів щодо реалізації Стратегії.