Міжвідомча робоча група схвалила проєкти переговорних позицій України щодо Кластерів 2 «Внутрішній ринок» та 6 «Зовнішні відносини»
Вступ України до ЄС
27.05.2025
Сьогодні, 27 травня, під головуванням Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної відбулось засідання Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзу та адаптації законодавства України до права ЄС.
Участь у засіданні взяли Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков, Заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка, Заступник Міністра закордонних справ Євген Перебийніс, Заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції
Людмила Сугак та інші.
Під час засідання, члени Міжвідомчої робочої групи обговорили та затвердили проєкти переговорних позицій України в межах Кластера 2 «Внутрішній ринок» і Кластера 6 «Зовнішні відносини». Ці документи, що будуть передані європейській стороні в межах переговорного процесу, враховують звіти Європейської Комісії за підсумками скринінгу відповідних напрямів.
«Україна продовжує активно готуватися до переговорного процесу та виконувати свої зобов’язання. Пріоритетним завданням нашої держави є якнайшвидше відкриття на паралельній основі всіх 6-ти переговорних кластерів з ЄС, – наголосила Ольга Стефанішина. – Переговорна позиція щодо Кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС» вже схвалена Урядом та передана Єврокомісії. Рухаємося далі».
Йшлося про те, що Україна має запит щодо прискорення процесу вступу та подальше просування поетапної інтеграції з Європейським Союзом за певними напрямами 2 і 6 кластерів шляхом використання інструменту прискореної інтеграції згідно з чинною методологією розширення ЄС.
Наступний крок – розгляд та затвердження переговорних позицій Урядом України.
Довідково
Переговорна позиція країни-кандидата – це офіційний документ із пропозиціями, які вона представляє перед початком переговорів з Європейським Союзом про вступ. Ця позиція окреслює пріоритети, зобов’язання країни та адаптацію acquis ЄС (права ЄС) у контексті потенційного членства. Документ також може містити запити про перехідні періоди для гармонізації законодавства з відповідним правом ЄС.