Ольга Стефанішина: Розпочинаємо селф-скринінг відповідності українського законодавства до права ЄС

02.02.2023

Україна розпочинає процес перевірки українського законодавства на відповідність актуальному праву ЄС (скринінг) у межах підготовки до переговорів про членство в Європейському Союзі. Про це заявила Віцепрем’єр-міністрерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час спільних консультацій Уряду Украі?ни та Колегіі? Європеи?ськоі? Комісіі?.

«Наразі ми маємо унікальний момент для досягнення амбітних цілей європейської інтеграції, унікальний момент для трансформації країни і підготовки держави до перемоги», – наголосила Віцепрем’єр-міністерка на початку свого виступу.

Ольга Стефанішина висловила вдячність колегам з Європейської Комісії за намір навесні 2023 року надати проміжну оцінку прогресу України у реалізації політичних реформ, визначених Європейською Комісією для подальшого руху до членства в ЄС. Урядовиця поінформувала про важливі, системні рішення, ухвалені у межах кожної із семи рекомендацій, зазначивши про велику спільну роботу проведену з європейськими експертами для їх підготовки.

Ольга Стефанішина подякувала за передану Єврокомісією другу частину звіту про рівень наближення законодавства України до актуального права ЄС, що підготовлена на основі опрацювання відповідей України на опитувальник ЄС минулого року.

«У межах підготовки України до переговорного процесу ми вже починаємо селф-скринінг, основою для якого стане саме представлений вами сьогодні документ. Після скринінгу, що продемонструє відповідність українського законодавства до права ЄС по всіх главах переговорного процесу, ми сформуємо національну програму переходу на європейські правила», – сказала Віцепрем’єрка.

Урядовиця окремо відзначила структурні зміни всередині генерального директорату Європейської Комісії з політики сусідства і розширення ЄС (DG NEAR):

«Хочу окремо як профільна Віцепрем’єрка привітати зміни у структурі DG NEAR, призначення нового керівника, а також дуже важливе рішення – створення окремого підрозділу в структурі Європейської Комісії, відповідального за взаємодію з Україною. Це рішення є унікальним і надзвичайно важливим у контексті завдань, які стоять перед нами. Для нас це великий знак поваги, відданості і готовності втілювати наші політичні домовленості на практиці».