Ще 14 проєктів для альянсів європейських університетів за участі України посилять співпрацю у сфері вищої освіти в межах Програми ЄС Еразмус+

03.07.2024

Генеральний Директорат Європейської Комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту відібрав до фінансування 14 нових Європейських альянсів університетів в межах конкурсу 2024 Програми Європейського Союзу Еразмус+. Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні.

Завдяки такому рішенню, загальна кількість альянсів досягла 64, що відповідає меті європейської стратегії для університетів створити щонайменше 60 альянсів до середини 2024 року.

64 альянси об’єднують майже 2 200 асоційованих партнерів з неурядових організацій, підприємств, місцевих і регіональних органів влади та закладів вищої освіти, зокрема близько 40 університетів України.

Нові проєкти за участю 130 закладів вищої освіти, в тому числі за участі України, отримають підтримку для створення альянсів європейських університетів в розмірі до 14,4 млн євро кожен на 4 роки, щоб розпочати свою діяльність восени 2024 року.

Альянси європейських університетів мають на меті підвищити міжнародну конкурентоспроможність університетів Європи та сприяти поширенню європейських цінностей та ідентичності шляхом розвитку довгострокової структурної, стратегічної та стійкої співпраці між закладами вищої освіти.

Відібрані 14 проєктів впровадять довгострокову спільну стратегію для освіти задля розвитку суспільства у поєднанні з дослідженнями та інноваціями; побудують європейські міжуніверситетські кампуси для студентів і працівників, які навчатимуться та працюватимуть у різних європейських країнах, різними мовами, у різних секторах та академічних дисциплінах; створять європейські команди задля розбудови інноваційної екосистеми з метою вирішення поточних та майбутніх суспільних викликів.

Довідково

Еразмус+ – Програма ЄС, яка через підтримку навчання впродовж життя, працює задля освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян Європейського Союзу та поза його межами у сферах освіти, професійної підготовки, молоді і спорту.

Програма підтримує навчальну мобільність, проєкти і партнерства співпраці організацій, розвиток політики та співробітництва. В її межах відкрито низку можливостей для всіх груп населення та близько 40 конкурсів різних типів організацій з України.