Стратегічні радники високого рівня Комітету реформ Міноборони України надають практичну допомогу і прискорюють інтеграцію до НАТО , – Іванна Климпуш-Цинцадзе

05.06.2018

Діяльність стратегічних радників високого рівня Комітету реформ Міністерства оборони України позитивно впливає на запровадження системних змін у секторі безпеки і оборони України. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила у ході зустрічі з стратегічним радником високого рівня – представником Канади пані Джилл Сінклер.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала співрозмовниці за практичну допомогу в реалізації оборонної реформи та поінформувала щодо стану справ із підготовкою низки стратегічних документів, таких як проекти законів України про нацбезпеку та про створення Антикорупційного суду. Вона також розповіла про очікування України від наступного саміту НАТО, що відбудеться 11-12 липня у Брюсселі: отримання чіткого політичного сигналу щодо підтримки НАТО України, збереження політики “відкритих дверей”, подальшої практичної допомоги Україні через цільові трастові фонди НАТО для забезпечення потреб України в оборонно-безпековій сфері. Окремо було наголошено, що українська сторона розраховує на запрошення приєднатися до Програми розширених можливостей НАТО, але чітко підкреслює, що це не може стати замінником отримання Плану дій щодо членства у Північноатлантичному Альянсі.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також повідомила Д.Сінклер про новий запланований формат Річної національної програми Україна-НАТО на 2019 рік, підготовку якої вже розпочато.

У свою чергу пані Сінклер поінформувала, що стратегічні радники приділяють особливу увагу підготовці Саміту НАТО у контексті участі у ньому України. Формування ключових сигналів країн-членів Альянсу щодо України є одним з головних завдань.

“Нічого не повинно бути втраченим, коли ситуація залишається складною”, – зазначила Д.Сінклер, говорячи про здобутки і збереження темпів оборонної реформи та про безпекову ситуацію в Україні і навколо неї.

Стратегічним радникам також було запропоновано долучитися до підтримки просування гендерної рівності з метою підвищення ефективності виконання національного плану дій з цього питання. Співрозмовниці погодилися, що питання забезпечення гендерної рівності мають постійно бути присутніми на порядку денному співпраці Україна-НАТО.