Сума внесків іноземних партнерів до Фонду підтримки енергетики України зросла до понад 438 млн євро
28.05.2024
Сума внесків від іноземних партнерів до Фонд енергетичної підтримки України, анонсованих та вже перерахованих, зросла до понад 438 млн євро. Про це йдеться в повідомленні Міністерства енергетики України.
Так, Федеральний міністр клімату, навколишнього середовища, мобільності, інновацій та технологій Австрії Леоноре Гевесслер нещодавно оголосила про черговий внесок країни до Фонду підтримки енергетики України, що складе 5 млн євро. Кошти буде спрямовано на відновлення енергетичних об’єктів, що постраждали від нещодавніх російських атак.
Це вже другий внесок Австрії до Фонду підтримки енергетики, перший внесок становив 10 млн євро. За ці кошти було придбано обладнання для українських ТЕЦ, операторів системи розподілу та передачі електричної енергії, які працюють передусім у прифронтових областях, зокрема у Сумській, Харківській та Херсонській.
Крім того, 28 квітня Уряд Швеції презентував пакет енергетичної допомоги для Україні на 650 млн шведських крон (56,66 млн євро). Так, допомога складається з двох частин:
- 500 млн шведських крон (43,58 млн євро) буде надано через Фонд підтримки енергетики України;
- 150 млн шведських крон (13,07 млн євро) – через Програму розвитку ООН (ПРООН).
Нова енергетична спрямована допомогти забезпечити енергопостачання України, щоб основні соціальні послуги, такі як школи, лікарні, транспорт, водопостачання та бізнес, могли продовжувати функціонувати.
Раніше у травні до Фонду підтримки енергетики України надійшов новий внесок Данії у розмірі 5,3 млн євро. Таким чином, загальна сума внесків Данії до Фонду сягнула майже 17 млн євро. Данія стала першим спонсором Фонду підтримки енергетики України ще на початку квітня 2022 року.
Крім того, одним з ключових донорів Фонду підтримки енергетики України становить Німеччина, її внесок складає 225 млн євро. Зокрема, ФРН вже передала Україні 107 вантажів гуманітарної допомоги для енергосектору загальною вагою понад 1400 тонн, серед яких трансформатори, генератори, кабель, арматура для повітряних ліній та інше обладнання, необхідне для проведення відновлювальних робіт.
Довідково
У квітні 2022 року за ініціативою єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон Енергетичним співтовариством було створено Фонд енергетичної підтримки України. Донори Фонду – окремі держави, міжнародні компанії та організації. Основним завданням Фонду є допомога енергетичним компаніям оперативно відновлювати пошкоджену або знищену енергетичну інфраструктуру внаслідок російських обстрілів. Кошти Фонду спрямовуються для закупівлі обладнання, яке не може бути надане міжнародними партнерами у вигляді гуманітарної допомоги. Закупівля відповідного устаткування здійснюється за міжнародними стандартами прозорості Агентством США з міжнародного розвитку USAID.