У Брюсселі стартувала двостороння зустріч Україна-ЄС, присвячена свободі руху капіталу

20.11.2024

У середу, 20 листопада у Брюсселі, Бельгія, розпочалась двостороння зустрічі України та Європейської Комісії у межах скринінгу, присвячена переговорному Розділу 4 «Свобода руху капіталу», що входить до другого кластеру «Внутрішній ринок».

Під час свого виступу, Головний переговірник, Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністр юстиції Ольга Стефанішина зазначила, що вільний рух капіталу має важливе значення для сприяння економічному зростанню, залученню інвестицій та забезпеченню фінансової стабільності країни. Україна сповнена рішучості привести національне законодавство у відповідність до права ЄС у цій сфері, а також вчасно та ефективно його імплементувати.

«Протягом майже 10 років, що минули з моменту підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, це зобов’язання залишається незмінним. І це зобов’язання також узгоджується з метою України приєднатися до Агентства SEPA. У зв’язку з цим, дозвольте мені підтвердити, що Україна приймає aquis ЄС у сфері вільного руху капіталу. Навіть в умовах повномасштабної війни ми докладаємо значних зусиль для імплементації права ЄС та зняття пов’язаних з війною обмежень, прагнучи до прискореної інтеграції у цій сфері з ЄС та приєднання до SEPA», – заявила урядовиця.

Вона висловила сподівання, що плідна робота делегацій в межах скринінгу за другим кластером сприятиме його відкриттю вже у 2025 році.

Заступник Голови Національного Банку України Сергій Ніколайчук подякував європейським партнерам за підтримку України на шляху приєднання до внутрішнього ринку Європейського Союзу, та відзначив високий рівень підготовки української делегації.

Розділ 4 «Свобода руху капіталу» охоплює такі питання, як правила та обмеження на рух капіталу всередині ЄС, між державами-членами та третіми країнами, регулювання транскордонних платежів і виконання платіжних доручень щодо цінних паперів. Також представники делегації України представлять антикорупційні заходи, спрямовані на запобігання та протидії відмиванню коштів.

Участь від України у форматі офлайн та онлайн беруть представники Національного банку України, Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, зокрема Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболєв, заступники голови НБУ Юрій Гелетій та Олексій Шабан, член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Максим Лібанов, Директор Департаменту забезпечення координаційно-моніторингової роботи Міністерства фінансів Юрій Конюшенко, та інші.

Довідково

Single Euro Payments Area (SEPA) – платіжний простір, в межах якого клієнти можуть здійснювати безготівкові платежі в євро за допомогою кредитного переказу та прямого дебетування в будь-яку точку Європейського Союзу, а також у низку країн, що не входять до ЄС, швидко, безпечно та ефективно. Регіон SEPA включає 36 європейських країн, зокрема низку країн, які не входять до єврозони або Європейського Союзу.