У процесі перемовин про вступ до ЄС жодна переговорна позиція не може бути сформована без участі Парламенту, – Ольга Стефанішина

Наш шлях до ЄС

29.03.2024

У процесі перемовин про вступ до ЄС жодна переговорна позиція з боку української сторони не може бути сформована без участі Парламенту. Про це наголосила Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час свого виступу у панельній дискусії на конференції «Роль Верховної Ради України на шляху до повноправного членства України в Європейському Союзі».

Віцепремʼєрка подякувала народним депутатам за пророблену роботу та ухвалення необхідних законопроєктів на шляху до членства в ЄС.

«Парламент вже відіграв історичну роль в тому, що ми маємо спроможність відкрити переговорний процес в найскладніші часи для нашої держави часи. Парламент зміг об’єднатися і ухвалити законодавство, яке встановлює фундаментальні основи демократичної держави, – зазначила Ольга Стефанішина. – Завдяки злагодженій роботі для загальнонаціональної мети – членства в ЄС – ми змогли забезпечити функціонування демократичних інституції, що гарантують верховенство права – йдеться про судову реформу, антикорупційні політики, реформу медіа ринку, захист прав національних меншин тощо».

Вона наголосила, що роль Парламенту у процесі європейської інтеграції країни є ключовою, адже він здійснює моніторинг перебігу переговорів про вступ до ЄС та адаптацію національного законодавства до acquis ЄС (права ЄС).

Говорячи про українську переговорну команду, Ольга Стефанішина сказала, що попри усталену практику переговорного процесу щодо вступу до ЄС, яка передбачає формування офіційної делегації з представників Уряду, українська сторона готує рішення, що передбачає залучення представників Парламенту.

«Основна переговорна делегація також передбачатиме участь керівництва Верховної Ради для ухвалення стратегічних рішень. Так само будемо долучати представників профільних комітетів до самого переговорного процесу, – додала урядовиця. – Ми започаткували таку практику вже на етапі скринінгу законодавства, оскільки йдеться про розуміння майбутніх зобов’язань».

Наприкінці свого виступу Віцепремʼєр-міністерка застережила, що важливо, аби європейська інтеграція не стала заручницею політичних маніпуляцій, щоб Україна і надалі динамічно та впевнено просувалася на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі.