Україна готова приєднатися до системи електронної товарно-транспортної накладної ЄС

17.04.2023

Україна успішно пройшла відбір для участі у пілотному проєкті EU4Digital. Він передбачає приєднання до єдиної системи електронної товарно-транспортної накладної Європейського Союзу – е-CMR.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Перехід на електронну систему матиме позитивний економічний та екологічний ефект, адже електронні накладні дешевші паперових, а відмова від паперових документів сприятиме збереженню довкілля.  

Перевагою системи електронної ТТН в Україні є розробка одразу з урахуванням європейських стандартів обміну даними. Це зробить інтеграцію з європейською системою e-CMR легшою. 

У межах пілоту сформовано робочу групу, завданнями якої є оцінка поточної ситуації з електронним обміном інформацією про вантажні перевезення в Україні, а також  розробка дорожньої карти щодо запуску електронних супроводжувальних документів перевезення вантажів.

Дорожня карта буде розроблена протягом 2023 року і включатиме план дій щодо інтеграції платформи електронних вантажних перевезень України та ЄС.

Зокрема, відповідності е-ТТН стандартам обміну електронною інформацією про вантажні перевезення (eFTI).

Довідково

Восени 2022 року Україна почала співпрацю з Естонією із залучення до проєкту впровадження е-ТТН для автомобільних вантажоперевізників.

Впровадження системи е-TTН здійснюється у партнерстві Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації», яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-ТTН.