Україна відзначає 10 років членства в СОТ

Економічна та галузева співпраця

16.05.2018

Сьогодні, 16 травня, виповнюється 10 років з моменту набуття Україною повноправного членства у Світовій організації торгівлі. Свого часу це стало можливим завдяки більш ніж 14-річній наполегливій і нелегкій роботі великої команди переговорників, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

“Для України набуття членства в СОТ стало важливим чинником та системним фактором забезпечення подальшого розвитку держави та надало поштовх для структурних змін в економіці країни, зокрема, шляхом адаптації її законодавства до світових правил”, – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Приєднання до угод СОТ розширило можливості розвитку бізнесу та створило для нього низку переваг. Серед них: поліпшення регуляторного середовища, спрощення зовнішньоекономічних торговельних процедур, доступу до іноземних ринків товарів та послуг, здешевлення імпортованої сировини та проміжної продукції, що використовується для власного виробництва, вирівнювання правил гри для малого та великого бізнесу, спрощення процедур сертифікації та стандартизації, можливість врегулювання поточних торговельних проблем і спірних питань як у дво-, так і багатосторонньому форматі та ін.

“До України відновлено довіру як до надійного та передбачуваного торговельного партнера в СОТ. Ми навчилися правильно використовувати інструменти та можливості цієї організації, аби вони працювали для бізнесу. Це вирішення торговельних спорів, оптимізація доступу до ринків країн, що вступають до СОТ, усунення бар’єрів на зовнішніх ринках, участь у глобальних торговельних переговорах для формування якісно нових параметрів світової торгівлі”, – зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська.

За її словами важливим є те, що Україна має активну позицію в СОТ, що сприяє зростанню нашого експорту на зовнішні ринки. Це правильна торговельна дипломатія.

Також, вступ до СОТ дозволив розпочати переговори щодо укладення угод про вільну торгівлю з основними країнами та “ринками у фокусі” для України, визначені Експортною стратегією, зокрема, з ЄС, Канадою, Туреччиною та Ізраїлем.

Серед головних досягнень останніх років в СОТ – ратифікація Україною низки нових угод СОТ, передусім Угоди про спрощення процедур торгівлі, та приєднання до Угоди про державні закупівлі. Спільно з членами СОТ прийнято важливе рішення з експортної конкуренції, яким передбачено скасування експортних субсидій у сільському господарстві. Це забезпечує експортерам України рівні умови конкуренції з іншими світовими експортерами сільськогосподарської продукції.

Не менш важливі досягнення – успішне проведення першого Огляду торговельної політики України – своєрідного “міжнародного аудиту” України у СОТ та забезпечення послідовної протидії, в рамках Організації, торговельній агресії з боку Російської Федерації.

Попереду ще багато роботи у різних сферах, зокрема й передбаченої середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду до 2020 року та Експортною стратегією України на період 2017 – 2021 років. Тому важливе завдання уряду – забезпечення активної позиції нашої держави у СОТ для розширення зовнішньоекономічних зв’язків України та сталого зростання і диверсифікації експорту українських товарів та послуг.

Детальніше про основні напрями роботи, досягнення та наслідки вступу України до СОТ за посиланням.