Українське зерно почало експортуватись через хорватські порти

08.09.2023

Питання двосторонньої торгівлі і експорту українського збіжжя через хорватські порти, розмінування, а також розслідування воєнних злочинів обговорили під час двосторонньої зустрічі на саміті Ініціативи трьох морів в Бухаресті Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко і Прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

«Українське зерно вже пішло на експорт через хорватські порти. Дякуємо за таку можливість. Цей торговий шлях хоч і нішевий, але вже користується популярністю. Ми готові його розвивати, розширюючи можливості транспортного коридору. Ми вважаємо, що цей логістичний маршрут буде відігравати важливу роль у двосторонній торгівлі між нашими країнами і після війни», – підсумувала Юлія Свириденко.

Сторони також обговорили важливість спільного вирішення питання експортних обмежень для українського експорту.

Зокрема, учасники зустрічі обговорили прискорення локалізації виробництва техніки для розмінування, щоб скоріше розпочати її випуск на потужностях вітчизняних підприємств. Також окремий акцент був зроблений на підготовці до конференції з розмінування, яка відбудеться в Загребі цього жовтня. Подія має сприяти координації зусиль міжнародних партнерів, які спрямовані на розмінування нашої країни.

Зі свого боку Андрей Пленкович запропонував допомогу Україні у розслідуванні воєнних злочинів, адже Хорватія має неабиякий досвід в цьому. Мова йде про обмін досвідом і експертизою Хорватії зі створення інститутів спеціальних прокурорів та спеціальної поліції, які проводять розслідування скоєних під час війни злочинів.