Верховна Рада ухвалила в другому читанні євроінтеграційний закон про цивільне-правове страхування транспортних засобів

Наш шлях до ЄС

23.05.2024

У вівторок, 21 травня, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому Закон України про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (реєстраційний № 8300).

Закон передбачає вдосконалення системи обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) власників авто та наближує систему ОСЦПВ до європейський стандартів.

Головні положення Закону передбачають, зокрема, поетапне збільшення страхових сум до рівня, що відповідає європейським стандартам. Так, передбачається, що максимальна сума виплати за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю, буде збільшена до 32 млн грн, а за шкоду майну – до 16 млн грн.

Також запроваджується введення прямого врегулювання усіх випадків ДТП, де пошкоджено лише транспортний засіб, що дозволить страхувальнику звертатися за страховою виплатою безпосередньо до свого страховика, обійшовши страховика винуватця ДТП.

Передбачається здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів до введення в дію Закону у коротший термін (до 60 днів).

Крім того, пропонується розширити застосування «Європротоколу» – оформлення заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції.

Закон також приводить норми українського законодавства у відповідність із чинними положеннями Директиви 2009/103/ЄС, зокрема, поетапно передбачене збільшення суми за шкоду, завдану життю та здоров’ю потерпілих осіб до 1 млн грн на одного потерпілого та 20 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб, а за шкоду, завдану майну потерпілих осіб – до 2 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб.