Мінекономрозвитку планує виділити понад 90 млрд грн на підтримку експорту, промисловості та сільського господарства

Мінекономрозвитку сформувало бюджетну декларацію на 2021-2023, в якій запропонувало виділити на ці роки понад 90 млрд грн на підтримку пріоритетних напрямків - експорту, промисловості, сільського господарства.

Про це повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

По роках сума держпідтримки становить: 26 млрд на 2021, 31 млрд на 2022, 33 млрд на 2023, загалом понад 90 млрд грн.

Держава закладає 12,41 млрд. грн для підтримки експорту, щоби підвищити експортний потенціал країни. З цих коштів для підтримка та просування експорту планують виділити 410 млн грн, на експортно-кредитне агентство – 6,0 млрд грн, для компенсація відсотків по кредитах експортерів – 6,0 млрд грн.

Крім того, на 2020 рік заплановано виділення 45 млн грн на програми підтримки та просування експорту.

Для підтримки промисловості за різними напрямками планується виділити загалом понад 32,65 млрд грн, зокрема:

  • Розвиток авіабудування – 16,9 млрд грн.

  • Компенсація кредитів за придбання виробничого обладнання – 6,0 млрд грн.

  • Співфінансування проектів смарт-спеціалізація регіонів – 6,75 млрд грн.

  • Створення Фонду енергоефективності у промисловості – 3,0 млрд грн.

45,52 млрд грн. планують виділити для збільшення обсягу сільськогосподарської продукції, розвитку підприємств агропромислового комплексу та забезпечення продовольчої безпеки і стабільності ринків. 40,9 млрд грн з цих коштів заплановано для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників,  3,12 млрд грн – на Фонд часткового гарантування кредитів, 1,5 млрд грн – на кредити фермерським господарствам .

На 2020 рік заплановано 4 млрд грн за програмою 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».  Напрям «здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам для купівлі землі сільськогосподарського призначення» буде додано до програми підтримки сільгоспвиробників після схвалення народними депутатами законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Виплати розпочнуться із квітня.

Окрім фінансової підтримки, держава підтримує професійний розвиток людей для їх більш вдалого працевлаштування. Зокрема:

  • програма з навчання Державного служби зайнятості для безробітних з основ підприємництва, із загальним бюджетом программ 386 млн грн. на 2020 рік.

  • навчання з підприємництва у рамках програми Доступні кредити 5-7-9%  

Крім того, діє екосистема підтримки МСБ: тематичний портал для підприємців за напрямками: навчання, просування експорту, інноваційна діяльність, адміністративний супровід, сертифікація, нові ринки збуту. Вже цього місяця Мінекономрозвитку розпочало проведення семінарів з якими планує 10+ турів містами України. Наступного місяця стартує навчальна програма підтримки новачків.

Нагадаємо, ЄС надасть Україні 26 млн євро для розвитку сільського господарства та фермерства.