Нові правила звітування про позабіржові угоди

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) почала процес адаптації умов біржової торгівлі в Україні до європейських правил, повідомляє прес-служба відомства. Зміни сприятимуть більшій прозорості операцій на ринку, встановленню справедливих цін та створять регулятору можливості оперативного реагування на маніпулятивні угоди.

Першою зміною стали нові правила звітування про позабіржові угоди. Оскільки виконання угод могло бути розтягненим у часі, ні учасники ринку, ні регулятор не мали своєчасної “картинки” позабіржового ринку. Статистика угод не могла слугувати надійним ціновим орієнтиром на ринку, не могла також стати надійною основою для моніторингових систем регулятора для визначення маніпулятивних угод. Відтепер в Україні, так само як і у ЄС, сторони угод мають звітувати за фактом їхнього укладання, а не за фактом їхнього виконання.

“В нових правилах укладання угод повинні бути зацікавленими, передусім, самі учасники ринку – європейські правила спрямовані на прозорість ринку, формування справедливої ціни, запобігання маніпуляціям. Ми планомірно гармонізуємо правила гри на українських ринках капіталу до європейських умов. Там, де можемо, вже почали змінювати нормативні документи та правила НКЦПФР. Там, де наших повноважень недостатньо, – пишемо законопроекти. Сподіваємось, нам не доведеться довго переконувати політиків відкрити українські ринки капіталу інвесторам, в приході яких ми всі зацікавлені”, - заззначив член НКЦПФР Дмитро Тарабакін.

Нова система звітування – це початок комплексного реформування умов та правил організованої торгівлі в Україні, які включатимуть в себе також нові вимоги до торгових систем, кібер-захисту на сучасному рівні, запровадження корпоративного управління бірж.

Зміни впроваджуються в межах взаємодії НКЦПФР з європейськими партнерами, зокрема, Європейським банком реконструкції та розвитку, Іспанською біржею BME та юридичною компанією Dentos.