Ольга Стефанішина: Відкриємо 100 нових притулків для постраждалих від домашнього насильства

Сьогодні, в міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок, Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина разом із Першою Леді Оленою Зеленською відкрили виставку «Річ у тім…» у рамках щорічної міжнародної акції «16 днів проти насильства». Ця виставка про історії людей, які постраждали від домашнього насильства і звернулись до Національної поліції за допомогою.

«Річ у тім, що проблема домашнього насильства з’явилась не у 2020. А пандемія  коронавірусу ще й підкреслила цю проблему та вивела її у трійку “лідерів” після світової економічної кризи та боротьби із вірусом в Україні.  Домашнє насильство досі замовчується, але ми об'єднали свої зусилля на найвищому рівні, щоб усі постраждалі від нього, знайшли захист і отримали всю необхідну допомогу. У рамках реалізації державної політики запобігання та протидії домашньому насильству  і завдань, визначених в Указі Президента щодо питань боротьби із домашнім насильством, який був нещодавно підписаний, ми будемо нарощувати ці зусилля, щоб наші громадяни були впевнені: у разі необхідності кожен і кожна отримають всю необхідну допомогу та захист», – сказала Ольга Стефанішина.

Віцепрем’єрка наголосила, що цьогоріч питання боротьби з домашнім насильством знаходиться на найвищому порядку денному у країні завдяки окремій увазі Президента України Володимира Зеленського, Першої Леді Олени Зеленської, а також Кабінету Міністрів України та, зокрема Міністерства внутрішніх справ: 

«Кожен громадянин України має право на захист, безпеку, дотримання своїх прав. Ми нарощуємо спільні зусилля, щоб запобігати проявам насильства, як неприпустимого і ганебного явища. Але наша першочергова увага спрямована на допомогу тим, хто страждає від домашнього насильства або є його свідком».

Ольга Стефанішина також зазначила, що держава приділяє додаткову увагу будівництву нових та модернізації вже існуючих Центрів допомоги постраждалим від домашнього насильствав. Зокрема, наразі Уряд запланував створення 450 додаткових служб підтримки для постраждалих осіб.

«Притулки в Україні повинні бути європейського зразка та стандарту. Щоб людина, яка постраждала від кривдника вдома, могла одразу у притулку отримати якісну кваліфіковану допомогу. Для цього ми розробляємо єдині стандарти для спеціалізованих закладів, що надають допомогу постраждалим від домашнього насильства відповідно до кращих європейських практик», – зазначила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. 

Під час відкриття виставки виступили: Перша леді Олена Зеленська, Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, Заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Галадза, Координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані, Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україна Фредерік Куне.

Довідково:

Виставка відбувається за ініціативи МВС під патронатом Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки міжнародних партнерів: Посольств Великої Британії, Канади, UNOPS, Представництва ООН Жінки в Україні, Фонду народонаселення ООН та Представництва ЄС в Україні. Виставка складається з 16 порівняно невеликих предметів, які пов’язані з реальними історіями домашньогонасильства, згідно з інформацією, наданою Національною поліцією України (принцип конфіденційності потерпілих збережено зміною імен та персональних даних). 

Почути реальні історії постраждалих чи свідків домашнього насильства можна, відвідавши виставку онлайн, відсканувавши QR-коди, що розміщені поруч з експонатами. Виставка буде доступна до ознайомлення на площі впродовж 16 днів з 25 листопада до 10 грудня 2020 року.