Понад 24 тисячі українських родин використовують сонячні панелі

Наразі вже понад 24 тисячі домогосподарств в Україні використовують сонячні електростанції та заощаджують на рахунках за електроенергію.

Про це повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Загальна потужність СЕС у домогосподарствах сягає вже 618 МВт, а сумарний обсяг вкладених ними коштів складає близько 495 млн євро.

Все більше українських громадян долучається до виробництва «чистої» енергії. Важливо, що це мала розподілена генерація, яка дозволяє використовувати енергію в точці виробництва, а також спонукає власників до раціонального енергоспоживання та впровадження енергоефективних заходів. Сонячна енергія дає можливість економити на рахунках за електроенергію, не залежати від енергопостачальника, бути більш енергоефективними та користуватися енергозберігаючою електротехнікою.

Зокрема, у I кварталі 2020 року домогосподарства встановили більше 2100 СЕС загальною потужністю 65 МВт. Це у півтори рази більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Загалом, понад 24 тисячі СЕС у домогосподарствах дозволяють генерувати більше 700 млн кВт*год екологічно чистої електроенергії у рік. Для порівняння такого обсягу енергії достатньо для близько 230 тисяч родин.