Програма ЄС «Підтримка реформ з розвитку верховенства права в Україні (ПРАВО)» отримає додаткове фінансування

Сьогодні, 2 вересня, Уряд України ухвалив необхідні зміни та уповноважив Віцепрем’єр-міністерку з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгу Стефанішину підписати Додаткову Угоду між Україною та ЄС до Угоди про фінансування програми «Підтримка реформ з розвитку верховенства права в Україні (ПРАВО)».

Такий документ передбачає продовження періоду впровадження Угоди про фінансування програми «Підтримка реформ з розвитку верховенства права в Україні (ПРАВО)», а також додаткове фінансування у розмірі 10 млн євро, що дозволить й надалі реформовувати судову систему України. Наразі досягнуто близько 75% від запланованих цілей проєкту.

Додаткові кошти будуть спрямовані на посилення компоненту підтримки IT, а саме на створення платформи eNotary та системи управління справами про банкрутство; оновлення ключових державних реєстрів, Єдиної системи виконавчого провадження та системи управління документами в Міністерстві юстиції. Окрім того, фінансування передбачено також для подальшого успішного впровадження ініціативи «Модельні суди» та на додаткову підтримку громадянського суспільства для просування реформи правосуддя.

Довідково

Угода про фінансування програми «Підтримка реформ з розвитку верховенства права в Україні (ПРАВО)» спрямована на фінансування Європейською Комісією заходів із реформування системи верховенства права в Україні, що включає підтримку судової реформи, зокрема, системи правосуддя, виконання судових рішень, покращення доступу до системи правосуддя, державних реєстрів та запровадження санкцій; - підтримку реформи правоохоронної системи з приділенням основної уваги реформуванню поліції.

Ініціатива «Модельні суди» спрямована підвищити ефективність правосуддя, якість обслуговування клієнтів, покращення комунікації, підвищення безпеки та підтримку вразливих людей в українських судах.

Рубрика: