У Литві представили “План Маршалла" для України

admin

План фінансової допомоги ЄС Україні, або так званий Європейський План для України, був презентований у парламенті Литва послам іноземних держав у цій країні.

Про це повідомляє Delfi.

Видання відзначає, що план допомоги Україні, ініційований литовськими політиками, був представлений в Сеймі послам країн-учасниць Програми східного партнерства.

В представленому документі озвучені пропозиції литовських політиків. Вони, зокрема, пропонують, починаючи з 2018 року, виділити Україні протягом 10 років 50 млрд. євро допомоги для заохочення малого і середнього бізнесу.

Відзначимо, литовські дипломати і політики домагаються того, щоб "новий план Маршалла" для України отримав підтримку на листопадовому саміті Східного партнерства ЄС.

Литовський міністр закордонних справ Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс наголосив на необхідності якнайшвидшого надання допомоги Україні.

"Нам дуже важливо, щоб допомога, яка потрапляє в Україну, була б ефективною, щоб донори охоче виділяли для цього кошти, щоб їх не лякали прояви бюрократії і корупції, які ще є. Одночасно ми бачимо, що час не є нашим союзником, адже люди втомилися: від війни, від бюрократії, від поневірянь ", - цитує Delfi главу МЗС Литви.

В свою чергу, посол України в Литві Володимир Яценківський, коментуючи подію, заявив, що план такої допомоги став європейським завдяки Литві.

"Я хотів би підкреслити, що спочатку це був план Литви для України на 2017-2020 роки, а потім це стало європейським планом, знову завдяки зусиллям Литви. Цей план має особливе значення для України, і не тільки для України, оскільки те, що відбувається в Україні, важливо не тільки для наших громадян, але і для всього континенту, всього демократичного світу ", - наголосив Яценківський.

Відзначимо, про реальність плану фінансової допомоги та інвестицій в Україну з боку Європейського Союзу йшлося під час зустрічі Віце-премʼєр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе з головою комітету з питань національної безпеки і оборони Сеймасу Литовської Республіки Вітаутасом Бакасом.

За словами литовського парламентаря "Європейський План для України" вже став одним з пріоритетів порядку денного ЄС і набуває реальних обрисів.