Україна, Іспанія та Португалія обмінялися досвідом у сфері водного менеджменту (ФОТО)

Представники Державного агентства водних ресурсів України взяли участь у ознайомчо-навчальному турі, присвяченому інтегрованому  управлінню водними ресурсами в Іспанії та Португалії, а також обговорили подальше співробітництво між країнами.

Як повідомляється на сайті Держводагенства, метою туру було ознайомлення з досвідом впровадження Водної Рамкової Директиви ЄС, з практичним досвідом встановлення режимів роботи водосховищ, яких, наприклад, в Іспанії  нараховується аж 1200, а також, досвідом з управління посухами та здійснення екологічних витрат при роботі гідроенергетичних вузлів.

Українські водники вивчили іспанський досвід експлуатації іригаційних систем, особливості їхнього обслуговування та перспективами подальшого розвитку.

Зокрема, один з об’єктів, на якому побувала українська делегація – це водосховище у верхів’ї річки Тахо. Його характеристики та призначення дуже схожі з Дністровським водосховищем. Воно теж розташоване в каньйоні з високими берегами до 80 м і використовується для перекидання стоку в інший басейн, для потреб зрошення і вже потім для потреб гідроенергетики. Варто зазначити, що ця структура дуже схожа за функціями на українські басейнові управління водних ресурсів.

Під час туру делегація ознайомилася і з проектом відновлення р. Манзанерес, що неподалік від Мадрида. Цей проект спрямований на покращення екологічного стану водозбірної території в умовах високого антропогенного навантаження. 4,5 км річки у передмісті Мадрида буде впорядковано з врахуванням екологічних та соціальних пріоритетів.

“Українські водники дізнались від іспанських колег багато корисних професійних речей з управління водними ресурсами. У свою чергу, і в Україні є набутий практичний досвід яким вже можна поділитися з іспанськими колегами", - повідомив перший заступник Голови Держводагенства Михайло Хорєв, запросивши іспанських колег ознайомитись із водним менеджментом України.

За його словами,  обмін досвідом та розвиток партнерських відносин між країнами сприятиме розвитку водного менеджменту, на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

 Підготовлено за матеріалами Державного агентства водних ресурсів України. Оригінал статті читайте за посиланням.