Україна може стати частиною логістичного коридору між ЄС та Китаєм

Через Україну може пролягти логістичний маршрут між Європейським Союзом та Китаєм.

На цьому наголосив Перший Віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів під час форуму у Пекіні (КНР).

"Ми пропонуємо китайським колегам спільний проектний портфель: розвиток портової інфраструктури, об’єктів альтернативної енергетики, будівництво автомобільних доріг та мостів, розвиток об’єктів залізниці та аеропортів, високі технології, співпрацю в аерокосмічній сфері, переробку агропродукції", — підкреслив Віце-прем’єр.

Китайські та українські спеціалісти провели консультації щодо участі у розбудові Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту, який забезпечить доставлення вантажів із Китаю до країн Європейського Союзу. Україна готова запропонувати вигідні транспортні маршрути своєю територією та налагодити кооперацію між підприємствами з подальшим продажем продукції на ринках ЄС.

"Ми також готові розвивати співробітництво з модернізації української промисловості та створювати спільні виробничі потужності. Фактично, йдеться про створення підвалин для розбудови торговельного та промислового коридору Китай-Україна-ЄС", — зазначив Степан Кубів.

Довідково:

"Один пояс і один шлях" — глобальна ініціатива Уряду Китаю щодо торговельно-економічної, культурної та науково-технологічної співпраці. У рамках ініціативи розбудовується найбільш масштабний транспортно-логістичний проект ХХІ століття, який поєднає Китай та країни Західної Європи. У розвиток країн уздовж Нового Шовкового шляху Китай планує до 2020 року інвестувати $800 млрд. 

Нагадаємо, Україна приєдналась до спільних проектів транскордонної інфраструктури "З’єднання Європи"

Підготовлено за матеріалами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Оригінал статті читайте за посиланням