Україна однією з перших у Європі успішно запровадила оптимізовану мережу маршрутів обслуговування повітряного руху

Оптимізація мережі маршрутів обслуговування повітряного руху підвищить привабливість повітряного простору, що перебуває під відповідальністю України, дозволить спростити процеси планування польотів для авіакомпаній, збільшить ефективність використання цих маршрутів в Україні. 

Керівник Украероруху Андрій Ярмак наголосив, що Україна стала шостою країною в Європейському регіоні, яка успішно запровадила середовище умовних маршрутів обслуговування повітряного руху єдиної категорії (SCC – Single CDR Category environment) у повній відповідності до Європейського плану удосконалення мережі маршрутів обслуговування повітряного руху (ERNIP - European Route Network Improvement Plan). «У результаті авіакомпанії зможуть істотно економити час та ресурси на цих маршрутах, а це, крім економічного ефекту, матиме також позитивний вплив на екологію», – додав Андрій Ярмак.

SCC повністю або частково запроваджено у Швейцарії, Фінляндії, Швеції, Польщі, Франції. За розрахунками Євроконтролю, перехід до SCC країн – членів Євроконтролю відбуватиметься поетапно протягом 2019 – 2020 років, коли увесь повітряний простір цих країн перейде до середовища SCC.

Запровадженню SCC в Україні передувала тривала підготовча робота, яка передбачала проведення оцінки безпеки польотів, підготовку та публікацію змін до Збірника аеронавігаційної інформації України (AIP України), внесення змін до робочих та інструктивних документів, проведення теоретичної та практичної підготовки персоналу з організації повітряного руху.

Довідка

Умовний маршрут обслуговування повітряного руху (CDR – Conditional Route) – маршрут обслуговування повітряного руху або його частина, що може плануватися та використовуватися відповідно до спеціально визначених умов.

Умови використання CDR щодня публікуються у Європейському плані використання повітряного простору (EAUP/EUUP) на Порталі мережевих операцій Євроконтролю (NOP – Network Operations Portal): www.public.nm.eurocontrol.int/PUBPORTAL/gateway/spec/index.html.

CDR доповнюють мережу постійних маршрутів обслуговування повітряного руху і дають можливості планування й використання тих маршрутів або їх ділянок, доступність яких визначається щоденно за рахунок перерозподілу тимчасово зарезервованого повітряного простору.

Станом на сьогодні в АІР України опубліковано 139 умовних маршрутів обслуговування повітряного руху.