Україна отримала 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС

Україна отримала від Європейської Комісії 600 млн євро довгострокової позики. Це перший транш у рамках нової програми макрофінансової (кредитної) допомоги ЄС, пов'язаною з негативними наслідками COVID-19. 

Ці кошти сприятимуть макрофінансовій стабільності в Україні та дозволять розподіляти ресурси для пом'якшення серйозних негативних соціально-економічних наслідків пандемії коронавірусу. Україна є сьомою країною, яка отримала таку виплату. Загальний пакет виплат становить 3 млрд євро для десяти країн. 

Відсоткова ставка становить 0,125 % з терміном погашення у червні 2035 року. Для надання траншу Європейська комісія здійснила розміщення власних облігацій з негативною дохідністю -0,143%, завдяки чому після відрахувань комісій за випуск, Україна фактично отримала 623,5 мільйонів євро. 

Транш надається після підписання Меморандуму про взаєморозуміння цього літа та його ратифікації в середині вересня, а також відновлення зобов’язань України продовжувати співпрацю в рамках програми МВФ протягом останніх тижнів та прихильності до політичної програми, погодженої з ЄС.

Рубрика: