Уряд затвердив план протидії відмиванню незаконних доходів

Україна здійснює координаційні заходи з удосконалення та підвищення ефективності національної системи фінансового моніторингу за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL). Про це повідомляє прес-служба Держфінмоніторингу.

За підсумками ретельно проведеного аналізу Звіту Комітету MONEYVAL по Україні, в якому визначено цілий ряд аспектів роботи національної системи фінансового моніторингу, які потребують удосконалення, Держфінмоніторингом спільно з усіма зацікавленими державними органами підготовлено План дій щодо удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом MONEYVAL.

Вказаний документ схвалено 12 квітня 2018 року на п’ятому засіданні Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та направлено Держфінмоніторингом на розгляд Уряду.

Кабінетом Міністрів України 29 травня п.р. підтримано пропозицію щодо прийняття узгодженого Плану дій та надано відповідні доручення щодо його подальшої реалізації.

У світлі вказаної події Голова Держфінмоніторингу Черкаський Ігор Борисович відмітив, що успішна реалізація запропонованого Плану дій є надзвичайно важливим елементом розвитку національної системи фінансового моніторингу та показником зростання її ефективності.

Вищевказаний документ містить 61 пункт законодавчого, методичного та практичного спрямування, а також комплекс заходів, пов’язаних із необхідністю удосконалення роботи з:

-        розслідування злочинів, пов’язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму;

-        міжнародного співробітництва;

-        забезпечення прозорості бенефіціарної власності юридичних осіб;

-        регулювання і нагляду та методично - роз’яснювальної роботи суб’єктів державного фінансового моніторингу;

-        протидії фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення,  а також цільових фінансових санкцій;

-        іншими завданнями у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Слід зазначити, що перший звіт про хід виконання Плану дій Україна буде представляти Комітету Ради Європи MONEYVAL вже на першому Пленарному засіданні 2019 року.