В Україні можуть запровадити нову систему зниження швидкості руху на трасах за європейським зразком

В Україні можуть запровадити  обов‘язкове проектування "острівців" для зниження швидкості руху на трасах при в’їзді до населених пунктів.

Про це повідомили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. 

В Європі така система називається "traffic calming". Вона передбачає зміну дизайну доріг та створення штучних звужень і нерівностей. Впроваджені заходи мають уповільнити дорожній рух або зменшити кількість транспортних засобів.

"В проекті оновлених ДБН пропонується запровадити ще одну європейську практику — проектувати спеціальні "острівці" на трасах при в’їздах до населених пунктів. Вони мають напівовальну форму і штучно створюють вигини проїзної частини, чим змушують водіїв знижувати швидкість і бути більш уважними за кермом", — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Якщо змога, такі засоби безпеки мають бути і під час капітального ремонту.

Представник Мінрегіону зазначив, що внаслідок дорожньо-транспортних пригод в Україні щороку гине близько чотирьох тисяч людей. З них майже 20% — через перевищення безпечної швидкості.

Підготовлено за матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Оригінал статті читайте за посиланням