В Україні затвердили план заходів зі створення енергетичних хабів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила план заходів зі створення умов для функціонування в Україні енергетичних хабів. Йдется про товарні багатосторонні торгові системи, на яких торгуватимуть енергетичними товарами та пов’язаними фінансовими продуктами.

"План передбачає перелік та графік розробки відповідних законодавчих змін, регуляторних правил, формування умов до майбутніх учасників торгівлі, а також заходи взаємодії з іншими зацікавленими сторонами", — зазначили у прес-службі НКЦПФР.

У комісії зазначили, що основу моделі ринку для позабіржової та організованої торгівлі енергоресурсами та деревативами взяли стандарти Європейського Союзу, які забезпечують конкурентні умови торгівлі та прозоре ціноутворення на енергетичні товари.

План містить покрокову карту гармонізації національного законодавства України зі стандартами ЄС. Він ґрунтується на детальному аналізі НКЦПФР із залученням міжнародних експертів та за підтримки ЄС.

"Енергетична політика не може успішно реалізовуватися без належної інфраструктури, зокрема, фінансової: нафта тече трубами, але розрахунки за неї проходять через фінансовий ринок. Гроші мають іншу природу, й вимагають своїх підходів. Тільки спільними зусиллями фінансових та регуляторів галузі ПЕК в організації прозорої та конкурентної системи торгівлі енергетичними товарами ми зможемо усунути зловживання та маніпуляції на цих ринках", — зазначив Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Нагадаємо, лікарські засоби в Україні описуватимуть за європейськими стандартами

Підготовлено за матеріалами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Оригінал статті читайте за посиланням.