ЄС та Україна провели третю зустріч неформальної Робочої групи високого рівня зі стратегічних комунікацій

Європейський Союз та Україна 30 січня провели у Києві третю зустріч неформальної Робочої групи високого рівня зі стратегічних комунікацій.

ЄС та Україна підкреслили важливість неформальної Робочої групи як платформи для діалогу та обміну досвідом у сферах стратегічних комунікацій, протидії дезінформації та питаннях, пов’язаних із медіа. ЄС висловив свою солідарність та підтримку України у протидії гібридним загрозам. Сторони обговорили конкретні можливості майбутньої співпраці задля розбудови стійкості України у цій сфері.

 

ЄС та Україна провели третю зустріч неформальної Робочої групи високого рівня зі стратегічних комунікацій

 

ЄС представив свою діяльність щодо підтримки України та висловив готовність розширити свою залученість в Україні. Йдеться про підтримку у розвитку та зміцненні потенціалу та синергію нинішніх активностей. Україна зобов’язалась посилити залученість Уряду у стратегічні комунікації на національному та місцевому рівнях, а також послідовно втілювати Стратегію комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки та передбачені нею річні плани дій.

Учасники зустрічі погодились, що Оперативна робоча група зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішньої дії та Україна посилять співпрацю та спільні активності щодо протидії дезінформації та проведення інформаційних кампаній.

ЄС та Україна обговорили плани щодо аудіовізуальних медіа та законодавства у сфері дезінформації. Сторони погодились, що ці закони повинні відповідати спільним принципам свободи медіа та свободи слова.

Під час зустрічі головували Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас. На зустрічі також були присутні Директор Європейської служби зовнішньої дії з міжінституційних відносин, координації політики та громадської дипломатії Олівер Рентшлер та Голова групи підтримки України в Європейській Комісії Пітер Вагнер, представники Офісу Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

Сторони підкреслили важливість посилення інституційної спроможності комунікувати європейську інтеграцію на місцевому рівні. Україна представила ініціативу щодо запуску мережі регіональних офісів європейської інтеграції.