У будинку Уряду відкрилася виставка, присвячена дискримінованим жінкам

У холі першого поверху будинку Уряду відкрилася виставка "Більше ніколи поза увагою: жінки, які стикаються з множинними формами дискримінації". Ескпозиція підготовлена в рамках проекту "CEDAW в дії!" за підтримки Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України і Міністерства міжнародних справ Канади.

"Ганебно, що багато жінок в Україні в XXI столітті зазнають різних форм дискримінації. Коли ми говоримо про це, то мусимо пам`ятати, що йдеться не лише про порушення базових прав людини, а і про економічне відставання також. Обмеженням участі великої частини суспільства в політичному та економічному житті ми позбавляємо самі себе багатства різноманітності, що є рушієм прогресу, адже породжує конкуренцію і дає ширше бачення процесів у бізнесі та державотворенні, – переконана Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Закиди про те, що гендерна проблематика не на часі, що ми не повинні порушувати цю тему, поки не досягнемо певного рівня матеріального благополуччя, свідчать про нерозуміння причинно-наслідкового зв`язку між відсутністю дискримінації та заможністю".

Авторка ілюстрацій Дана Рвана зобразила жінок з різних груп, які є найбільш дискримінованими в Україні. Це жінки та дівчатка з інвалідністю, жінки, які живуть із ВІЛ, сільські жінки, молоді та літні жінки, представниці деяких етнічних меншин, особливо роми, жінки ВПО та ЛБТК. Ці групи зіштовхуються з порушеннями прав людини, нетолерантністю та особливо високим рівнем дискримінації в доступі до ухвалення рішень, зайнятості, охорони здоров'я, освіти та інших базових послуг.

Довідково

Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, або CEDAW, – це міжнародно-правовий документ, який зобов'язує країни виключати дискримінацію жінок у всіх сферах та сприяти рівності жінок. Україна ратифікувала CEDAW у 1981 році. Це означає, що держава Україна погодилася зробити все, аби гарантувати, що всі жінки та дівчата можуть користуватися своїми правами нарівні з чоловіками та хлопцями.