У Брюсселі стартують двосторонні зустрічі Україна-ЄС за Розділом 7 «Право інтелектуальної власності»

Вступ України до ЄС

10.12.2024

У вівторок, 10 грудня в Брюсселі, Бельгія, розпочались двосторонні зустрічі в межах скринінгу між Україною та Європейською Комісією за розділом 7 «Право інтелектуальної власності», що належить до Кластеру 2 «Внутрішній ринок». Скринінг є невідʼємною частиною переговорного процесу про вступ України до ЄС.

Протягом двох днів делегація України під лідерством Головного переговірника, Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної представить прогрес в імплементації регулювання права ЄС в сфері правового захисту, що стосується авторського права і суміжних прав, торговельних марок, промислових зразків, компонування напівпровідникових виробів, винаходів, захисту прав інтелектуальної власності та комерційної таємниці.

«Права інтелектуальної власності є важливою складовою процесу європейської інтеграції. Це основа для просування інновацій, захисту творчості та забезпечення чесної конкуренції. Сильна та ефективна система інтелектуальної власності необхідна Україні для побудови економіки, заснованої на знаннях, залучення інвестицій та повноцінної участі в Єдиному ринку ЄС. І Україна сповнена рішучості привести національне законодавство у відповідність до законодавства ЄС у цій сфері», – підкреслила Ольга Стефанішина.

«Протягом двох днів ми представляємо огляд чинного в Україні законодавства, а також обговорюємо наступні зміни для його адаптації до норм права ЄС. Важливим завданням є ефективне вирішення наявних викликів, що забезпечить українським творцям, інноваторам та інвесторам новий рівень та умови для їх розвитку в цей відповідальний для нашої країни період переговорного процесу з ЄС», – зауважив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Також Ольга Стефанішина наголосила, що Україна розробить дорожню карту інтеграції до Європейської патентної конвенції: «Ми зосереджені на посиленні правової охорони винаходів та корисних моделей відповідно до найкращих європейських практик та Європейської патентної конвенції», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

Участь від України у зустрічах беруть представники Міністерства економіки України, Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, Міністерства охорони здоров’я України, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності.

Зобов’язання України за напрямом «Інтелектуальна власність» передбачені Главою 9 «Інтелектуальна власність» Розділу ІV «Торгівля і питання пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію.

У межах Угоди про асоціацію зобов’язання у сфері інтелектуальної власності передбачають спрощення процедури створення та комерційного використання інноваційних продуктів та продуктів творчої діяльності на території України та держав-членів ЄС, а також досягнення належного та ефективного рівня охорони і захисту прав інтелектуальної власності.