Торгівля та сталий розвиток
Основний зміст та зобов’язання України
Глава 13 Угоди про асоціацію передбачає сприяння та заохочення торгівлі, залучення прямих іноземних інвестицій в екологічно чисті товари, послуги і технології, сприяння використанню відновлюваної енергії та енергозберігаючих продуктів, екологічного маркування товарів тощо.
Органи асоціації
Підкомітет з питань торгівлі та сталого розвитку.
Відповідальні органи в Україні
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
Очікувані результати
- Імплементація в Україні збалансованого розвитку, як ключового принципу галузевих політик ЄС
- Сприяння та заохочення торгівлі та прямих іноземних інвестицій в екологічно чисті товари, послуги і технології, сприяння використанню відновлюваної енергії та енергозберігаючих продуктів, екологічного маркування товарів тощо.
Стан адаптації законодавства України та співпраці з ЄС
- З метою забезпечення виконання статті 299 “Інститути громадянського суспільства” та статті 301 “Група експертів” глави 13 “Торгівля та сталий розвиток” розділу IV “Торгівля і питання, пов’язання з торгівлею” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС , Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 13 червня 2018 р. № 478 «Про утворення Ради з питань торгівлі та сталого розвитку».
- Рада з питань торгівлі та сталого розвитку функціонуватиме у якості консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України. Зазначене рішення Уряду надасть можливість забезпечити започаткування роботи дорадчої групи з питань сталого розвитку та відбору кандидатів до групи експертів відповідно до статті 299 “Інститути громадянського суспільства” та статті 301 “Група експертів” Глави 13 Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
- 13 листопада 2018 року у м. Київ відбулось друге засідання Підкомітету Україна – ЄС з питань торгівлі та сталого розвитку. У рамках заходу були проведені дискусійні сесії щодо інституційних питань, питань зайнятості, навколишнього середовища та клімату, сталого управління лісовим господарством, співробітництва з питань
управління ресурсами рибальства Чорного моря та відновлюваної енергетики. Представники української делегації поінформували
європейську сторону щодо утворення інституційної складової для виконання цілей глави 13 “Торгівля та сталий розвиток” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. - 14 листопада 2018 року був організований відкритий Форум громадянського суспільства. Під час останнього представники Підкомітету поінформували громадянське суспільство про питання, розглянуті у ході його засідання (Joint statement – англійська та українська версії) та досягнуті домовленості за його результатами.
- 6 листопада 2019 року у м. Брюссель відбулося третє засідання Підкомітету Україна – ЄС з питань торгівлі та сталого розвитку.
- У ході засідання Україною запропоновано погодити список експертів відповідно до статті 301 «Група експертів» Глави 13 «Торгівля та сталий розвиток» Угоди про асоціацію у кількості 13 осіб (3 експерти від України, 5 експертів від ЄС та 5 експертів, що не є громадянами жодної сторони) з умовою, що Україна визначить 4-го та 5-го експерта у найкоротший термін. Сторони мають у ході наступного засідання схвалити рішення про список експертів, що складається з неменше, як 15 осіб. Також сторони обговорили, серед іншого, питання зайнятості, сталого управління лісовим господарством та торгівлі деревиною, відновлюваної енергетики.
- 7 листопада 2019 року у м. Брюссель відбулося засідання відкритого Форуму громадянського суспільства. Представники Підкомітету заохотили свої відповідні Дорадчі групи активно співпрацювати з громадянським суспільством в цілому з метою моніторингу реалізації Глави 13 «Торгівля та сталий розвиток».