Питання торгівлі Експортерам до ЄС

Експортерам до ЄС

Враховуючи те, що Європейський Союз (ЄС) – найбільший у світі спільний ринок, багато підприємців із різних країн світу, в тому числі з України, прагнуть експортувати свою продукцію до ЄС. Проте, іноді потенційним експортерам бракує інформації про те, яким чином експортувати відповідно до правил та вимог Євросоюзу.

Для отримання преференційного доступу на ринок ЄС у рамках зони вільної торгівлі між Україною та ЄС необхідно підтвердити походження товару з України та отримати сертифікат із перевезення товарів форми EUR.1.

Сертифікат форми EUR.1 видається з 1 січня 2016 року митними органами України безоплатно на кожну партію товару при експорті товарів з України до країн ЄС. Термін дії сертифіката складає 4 місяці. Товари, що експортуються до країн ЄС, повинні відповідати вимогам Протоколу 1 до Угоди про асоціацію щодо походження товарів.

Митні підрозділи Державної фіскальної служби України видають сертифікати за формою EUR.1 на товари українського походження, що експортуються до країн ЄС, у відповідності до Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Наказ Мінфіну №1142 від 18.11.2014). Цей порядок аналогічний тому, що діє в європейських країнах, і передбачає спрощення експорту до ЄС з одночасним посиленням відповідальності експортера за достовірність інформації, яка необхідна для визначення українського походження товару.

Сертифікат EUR.1 дозволяє товарам українського походження після їхнього ввезення на територію ЄС користуватися умовами преференційної торгівлі – до них застосовуються пільги зі сплати мита (див. інформацію про ставки ввізних мит ЄС). При цьому існують випадки, коли наявність сертифіката форми EUR.1 для отримання преференційного доступу на ринок ЄС не вимагається:

  • експортер має статус уповноваженого (схваленого);
  • загальна фактурна вартість партії товарів не перевищує 6 000 євро – у цьому випадку експортер самостійно декларує походження товарів з України в декларації інвойсі;
  • в країнах ЄС товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита (за винятком положень Правил походження щодо кумуляції та квот).

На веб-сайті Державної фіскальної служби можна ознайомитися з такою інформацією:

Контакти

Для оперативного вирішення проблемних питань оформлення та заповнення сертифікатів із перевезення товарів з України за формою EUR.1 звертатися за телефонами ДФС: