Експортерам до ЄС
Враховуючи те, що Європейський Союз (ЄС) – найбільший у світі спільний ринок, багато підприємців із різних країн світу, в тому числі з України, прагнуть експортувати свою продукцію до ЄС. Проте, іноді потенційним експортерам бракує інформації про те, яким чином експортувати відповідно до правил та вимог Євросоюзу.
Торгівля з ЄС за 2019-й рік у фактах та цифрах:
Враховуючи те, що Європейський Союз (ЄС) – найбільший у світі спільний ринок, багато підприємців із різних країн світу, в тому числі з України, прагнуть експортувати свою продукцію до ЄС. Проте, іноді потенційним експортерам бракує інформації про те, яким чином експортувати відповідно до правил та вимог Євросоюзу
Служба підтримки експорту – це он-лайн сервіс, який створений Європейською Комісією спеціально для того, щоб допомагати підприємцям із країн, що розвиваються, отримувати безкоштовний доступ до інформації стосовно умов експорту до ЄС.
Служба підтримки експорту – це фактично Інтернет-ресурс, на якому в он-лайн режимі користувачі можуть знайти інформацію про умови торгівлі з ЄС, зокрема, стосовно діючих мит, преференційних торговельних угод, статистичних даних, інших специфічних вимог до продукції тощо.
Як відомо, ЄС є митним союзом. Тобто, мито на товари, що переміщуються між державами-членами ЄС не сплачується, тоді як для третіх країн-партнерів ЄС це означає, що:
- всі країни-члени Євросоюзу застосовують спільний митний тариф для товарів, що ввозяться з-поза межі ЄС;
- товари, які були законно імпортовані в ЄС, можуть поширюватися по всій території спільноти без будь-яких інших митних перевірок.
Митна територія ЄС включає території наступних країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії
Митний простір ЄС також включає такі території (включаючи їх територіальні води, внутрішні морські води та повітряний простір): князівство Монако, військові бази Акротірі і Декелія, що формують заморську території Великої Британії на Кіпрі.