В Урядовому Плані заходів із виконання Угоди про асоціацію встановлюються чіткі терміни та відповідальність органів влади за виконання конкретних завдань з виконання Угоди про асоціацію.
На «євроінтеграційному» засіданні Уряду (20 листопада 2019 р.) прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1005, якою вносяться зміни до Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію (постанова Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. № 1106), який було розроблено Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції разом з міністерствами та іншими органами державної влади та який має на меті підвищення ефективності координації та просування євроінтеграційного процесу.
План заходів – це масштабний документ обсягом близько 1000 сторінок. У ньому сформульовані 1943 завдання, що охоплюють 24 сфери. За виконання завдань відповідальні 106 органів влади України. Кожне з цих завдань відповідає окремій статті Угоди або імплементує визначені норми права (Acquis) Європейського Союзу.
Найбільшими розділами Плану стали ті, що визначають завдання для виконання розділу IV «Торгівля і питання пов’язані з торгівлею» та відповідають за запуск повної та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС.
План заходів є документом, який має підвищити відповідальність виконавчої влади за виконання Угоди про асоціацію. Окрім того, зазначений план з чіткими індикаторами спрощує контроль за цим процесом з боку Уряду та громадськості.
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №155/2019 ПИТАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
З метою забезпечення незворотності європейського та євроатлантичного курсу України, відповідно до частини третьої статті 102 Конституції України постановляю:
- Затвердити Затвердити План заходів з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору (додається). Затвердити
- Кабінету Міністрів України забезпечити:виконання разом з відповідними державними органами Плану заходів з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, затвердженого цим Указом, та щокварталу інформувати Президента України про хід виконання; звітування щодо виконання зазначеного Плану заходів в установлені строки.
- Секретарю Ради національної безпеки і оборони України: забезпечити розгляд на засіданні Ради національної безпеки і оборони України у травні 2019 року питання щодо проведення окремих оглядів, що включені до комплексного огляду сектору безпеки; подати за підсумками консультацій з представниками НАТО та держав-членів НАТО у другому півріччі 2019 року на розгляд Президентові України проекти законів України про охорону секретної інформації та про розвідку.
- Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Уряд своїм розпорядженням від 30 січня 2019 р. № 83-р затвердив план заходів на 2019 рік з реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018 — 2021 роки, розроблений Держкомтелерадіо.
Основною метою плану заходів є підвищення рівня підтримки громадянами України державної політики у сфері європейської інтеграції. З огляду на це завдання планом передбачено проведення низки інформаційних кампаній у контексті європейської інтеграції з формування обізнаності громадян щодо ведення бізнесу, освітніх і наукових преференцій, підтримки розвитку сфери культури.
У рамках кампаній заплановано виготовлення інформаційної, аудіовізуальної, друкованої продукції та розміщення її в ефірі загальнонаціональних та регіональних теле- та радіоканалів, в Інтернеті, громадських місцях, закладах освіти.
Виконання плану заходів, на думку експертів, допоможе створити нові формати комунікацій між представниками центральних органів виконавчої влади та засобів масової інформації, неурядовими структурами щодо поступу в європейській інтеграції.
Реалізація розпорядження Уряду здійснюватиметься за рахунок і в межах бюджетних призначень, передбачених Держкомтелерадіо у Державному бюджеті України на 2019 рік за бюджетною програмою 1701390 “Здійснення заходів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері”.
Також передбачається залучення фінансових ресурсів вітчизняних і міжнародних бізнесових структур, фондів.