До всіх записів

Випуск №23 від 23 січня 2023 року

23.01.2023

Євроінтеграційний дайджест №23
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період з 16 до 23 січня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.


Масштаб нашої співпраці є новою історією і для України, і для Євросоюзу – Володимир Зеленський за результатами зустрічі з Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем у Києві 

Сторони обговорили оборонні питання, подальше посилення санкційного тиску на рф, кроки для реалізації української формули миру, де Євросоюз може стати одним із потужних лідерів та допомогти розширити коло партнерів, а також двосторонню взаємодію із ЄС та подальший процес європейської інтеграції України. 

Вони також розглянули основні очікування в поточному році, зокрема й посилення енергетичної безпеки на континенті з огляду на російський терор проти українських енергооб’єктів. Окрім того, лідери обговорили підготовку до 24-го саміту Україна – ЄС, який відбудеться на початку лютого. 

Зокрема, під час свого візиту до Києва Голова Європейської Ради Шарль Мішель виступив у Верховній Раді України та зустрівся з Премʼєр-міністром України Денисом Шмигалем.

Детальніше

19.01.2023

Депутати Європейського парламенту наполягають на створенні спеціального трибуналу для покарання російських злочинців

Євродепутати ухвалили відповідну резолюцію, у якій вимагають притягнути політичне та військове керівництво росії, а також Білорусі до відповідальності за злочин агресії проти України.

У документі євродепутати наголошують, підготовча робота ЄС щодо спеціального трибуналу має розпочатися негайно та зосередитися на створенні механізмів для суду у співпраці з Україною та міжнародним співтовариством.Створення трибуналу доповнило б слідчі зусилля Міжнародного кримінального суду, оскільки він наразі не може розслідувати злочин агресії росії в Україні. Детальніше

19.01.2023

Відбулось 8-ме засідання Робочої групи щодо захисту прав і свобод тимчасово переміщених за кордон громадян України

За співголовування Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної під час засідання обговорили проблемні питання, з якими стикаються українські громадяни, що тимчасово виїхали за кордон через повномасштабну війну росії, зокрема питання:

  • пов’язані з отриманням, оформленням, визнанням національних документів в країнах перебування: дипломів про освіту, актів цивільного стану, документів, що підтверджують інвалідність, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів тощо. 

Напередодні українська сторона передала ЄС позиційний документ щодо цих питань.

Уряд вже розробив проєкт постанови «Про забезпечення здійснення закордонними дипломатичними установами України повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в умовах воєнного стану». Так, після ухвалення документу українці, які знаходяться за кордоном, матимуть можливість отримувати послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця проживання або перебування. Детальніше

18.01.2023 

ЄС надав Україні перші 3 млрд євро з пакету макрофінансової допомоги обсягом до 18 млрд євро

Це забезпечить стале функціонування нашої держави. Україна зможе й надалі виплачувати заробітні плати та пенсії і підтримувати надання основних державних послуг, як-от лікарень, шкіл та житло для переселених осіб. 

Кошти також допоможуть відновити критичну інфраструктуру, зруйновану росією під час агресивної війни, наприклад, енергетичну інфраструктуру, водопостачання, транспортні мережі, дороги і мости. Детальніше

З текстом Меморандуму про взаєморозуміння з ЄС в рамках нової масштабної макрофінансової допомоги ЄС можна ознайомитись за посиланням

17.01.2023

Розпочав роботу Аеронавігаційний Фонд солідарності разом з Євроконтролем

Фонд дозволить профінансувати заходи щодо післявоєнного відновлення послуг з аеронавігаційного обслуговування та забезпечить фінансову підтримку Украероруху на період воєнного стану.

Нагадаємо, ще в листопаді 2022 року 41 держава-член Євроконтролю оголосила про створення добровільного Фонду солідарності для підтримки України на час призупинення виконання польотів в повітряному просторі нашої країни. Детальніше

19.01.2023

Понад 300 малих підприємств, постраждалих від війни, отримають гранти на відновлення від німецького Уряду

Мікропідприємства мають можливість отримати одноразові гранти на суму до 4500 євро, малі підприємства – до 20 000 євро, підприємства-стартапи – до 7500 євро.

Фінансування проєкту «Розвиток малого та середнього підприємництва: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу» здійснюється Урядом Німеччини через Банк розвитку KfW.

У межах першого конкурсу на отримання грантів (оголошеного у травні 2022 року) проєкт підтримав 62 мікро- і 39 малих підприємств у Закарпатській, Львівській, Київській, Чернігівській і Сумській областях грантами, спрямованими на пом’якшення економічних наслідків війни, збереження наявних і створення нових робочих місць, зокрема й для ВПО. У межах другого конкурсу (оголошеного у жовтні 2022 року) відібрано 188 мікро- і 36 малих підприємств з тих же областей, а також з Івано-Франківщини, Тернопільщини й Полтавщини. Згідно з проєктом заплановано оголосити конкурс на постійній основі цієї весни. Детальніше

20.01.2023

 

Україна і Чехія створять робочу групу із залучення чеських компаній до відбудови України

Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр промисловості і торгівлі Чеської Республіки Йозеф Сікела домовились створити робочу групу із залучення чеських компаній до відбудови України.

 В березні пройде засідання міжурядової Українсько-чеської комісії. Також були досягнуті домовленості щодо продовження співпраці в енергетиці та інтеграції ринків електроенергії. Окрім того, сторони обговорили питання військової допомоги та відновлення української інфраструктури. Детальніше

17.01.2023


Дев'ять країн Європи підписали «Талінську декларацію», яка передбачає надання безпрецедентної військової допомоги Україні

Міністри оборони Естонії, Великої Британії, Польщі, Латвії та Литви; а також представники Данії, Чехії, Нідерландів, Словаччини підписали так звану «Талінську декларацію», щоб підтвердити незмінну рішучість підтримувати Україну в її опорі проти незаконної та неспровокованої російської агресії.

У документі наголошується, що спроможність України витіснити росію зі своєї території є такою ж важливою, як і спроможність захистити свою територію. Також йдеться про те, що вищезазначені країни продовжать підтримувати Україну в переході від опору до витіснення російських військ з української землі.

Також зазначається, що країни-підписанти продовжуватимуть надавати безпрецедентну допомогу Україні,  включаючи бойові танки, важку артилерію, протиповітряну оборону, боєприпаси та бойові машини піхоти для оборони України. Детальніше
19.01.2023


До Чернівців надійшла гуманітарна допомога для ВПО від Польщі

Завдяки підтримці уряду Польщі на Буковині вдасться створити додаткові місця для розміщення переселенців із небезпечних регіонів. Перші чотири вантажівки з усім необхідним вже прибули до Чернівців.

В місця компактного поселення ВПО надійшли розкладні ліжка зі зручними матрацами, простирадла, подушки та ковдри. Очікується також другий транш допомоги. 
Детальніше

22.01.2023


Близько 2 500 постраждалих українців направлено на спеціалізоване лікування до клінік Європи

Наразі вже близько 2 500 наших громадян евакуйовано з різних регіонів України до клінік Європи, з яких понад 1 000 – це онкохворі діти. 

Механізм евакуаційних рейсів працює від початку війни. Завдяки співпраці МОЗ з Європейською Комісією забезпечено транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. Далі естафету підхоплюють повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт, яким транспортують українців в країни Європи для спеціалізованого лікування.

Близько 30 країн-партнерів приймають наших громадян, зокрема це: Польща, Німеччина, Норвегія, США, Латвія, Франція, Ірландія, Італія, Данія, Швеція, Румунія, Люксембург, Бельгія, Іспанія, Португалія, Нідерланди, Австрія, Литва, Фінляндія, Чехія, Ізраїль та інші. Детальніше

20.01.2023

 

Семеро постраждалих внаслідок авіатрощі в Броварах пройдуть лікування в Австрії та Швейцарії

Семеро постраждалих українців, які отримали сильні опіки внаслідок аварії гвинтокрила в Броварах 18 січня, відправлять на лікування та реабілітацію до закордонних клінік. 

Три опікових центри університетських клінік Австрії зголосились забезпечити транспортування пацієнтів спецлітаком та подальше їх лікування. Дітей та батьків трьох постраждалих сімей вже евакуйовано до Австрії. Ще одну потерпілу з сім’єю евакуюють до Швейцарії. Детальніше

21.01.2023

Українські вчені можуть отримати гранти солідарності від Європейської організації молекулярної біології 

До 15 лютого 2023 року українські вчені мають змогу подати заявку на отримання гранту солідарності від професійної організації EMBO (European Molecular Biology Organization), метою якої є сприяння біологічним дослідженням та забезпечення міжнародного обміну науковців.

Гранти солідарності EMBO надають однорічну стипендію:

  • для дослідників, які починають, продовжують або закінчують свою докторську дисертацію; 
  • для постдокторських дослідників; 
  • для дослідницького перебування вчених на рівні професорів і керівників груп.

Кандидати повинні проводити дослідження в одній із предметних областей EMBO у країнах-членах EMBC із зростаючим статусом участі (Хорватія, Чеська Республіка, Естонія, Греція, Угорщина, Італія, Литва, Люксембург, Польща, Словенія та Туреччина). Детальніше

Про роботу українського Уряду для підтримки тимчасових переселенців в ЄС, захист постраждалих від війни українців та гендерну рівність, зокрема у секторі безпеки та оборони, повоєнне відновлення та роботу Центрів допомоги врятованим читайте в інтервʼю Віцепремʼєр-міністерки Ольги Стефанішиної для NV.

На початку лютого будуть ухвалені рішення і щодо фінансування військової допомоги з боку Європейського Союзу, і щодо посилення санкційного тиску на російську федерацію, і щодо приєднання України до ЄС.

Про це розповіла Ольга Стефанішина в телемарафоні єдиних новин.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp