До всіх записів

Випуск №35 від 18 квітня 2023 року

18.04.2023

Євроінтеграційний дайджест №35
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 10-18 квітня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Рада ЄС схвалила виділення 1 млрд євро на боєприпаси для України

Надання допомоги відбуватиметься в межах Європейського фонду миру. Це дозволить ЄС відшкодувати державам-членам витрати на боєприпаси, передані Україні.

Ухвалене рішення збільшує загальний внесок ЄС для допомоги Україні в межах Європейського фонду миру до 4,6 млрд євро. 

Перед обличчям агресії росії Європейський Союз залишається непохитним у своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та її невід'ємного права на самооборону від російської агресії. Детальніше

13.04.2023

У Франції, Німеччині, Австрії, Італії та Португалії запустили комунікаційну кампанію на підтримку України

У межах кампанії розповідаємо громадянам ЄС про те, як Україна розвивається і будує своє європейське майбутнє попри повномасштабне вторгнення росії.

«Україна є постійною мішенню російської пропаганди, створених нею стереотипів і міфів про нас, які росія роками підживлювала в країнах ЄС. Тому дуже важливо розкривати сильні сторони України, розповідати про нашу стійкість, наш характер, відданість цінностям вільної Європи і про те, що ми не просто виживаємо під час війни – ми розвиваємось і готуємо країну до вступу в ЄС. З цією метою ми ініціювали комунікаційну кампанію, щоб продемонструвати, що Україна є частиною європейської родини, і є історією успіху, відтак сильна Європа, Європа майбутнього, можлива тільки з Україною», – зазначила Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.

Кампанія є продовженням урядової комунікаційної кампанії "Embrace Ukraine. Strengthen the Union" на підтримку статусу кандидата на членство в ЄС у державах ЄС, проведеної у травні-червні 2022 року. Детальніше

У Полтаві розпочав роботу Центр допомоги врятованим

Це вже девʼятий такий Центр в Україні, що надає комплексну соціально-психологічну підтримку людям, постраждалим внаслідок війни, зокрема, внутрішньо переміщеним особам.

«Від початку повномасштабної російської агресії Полтава стала другою домівкою для десятків тисяч українців та українок з районів Донецької, Луганської та Харківської областей. Частина з них зазнали різного роду насильства, пройшли через жахи окупації. Центр допомоги в Полтаві – це острівець безпеки, де будь-яка особа може отримати фахову психологічну, юридичну, інформаційну допомогу абсолютно конфіденційно», – сказала Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина.

В Центрі юристи допоможуть вирішити будь-які питання з оформленням, відновленням, отриманням документів, психологи нададуть консультації, а кейс-менеджери допоможуть вирішити індивідуальні випадки громадян, постраждалих внаслідок війни.

Центри працюють у Києві, Львові, Запоріжжі, Дніпрі, Чернівцях та Мукачево, а також працює два мобільних Центри у Харкові та Херсоні. Детальніше

12.04.2023

Україна розпочала селф-скринінг: що це за процес? 

Проведення первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС), також відомої як селф-скринінг,  допоможе виявити невідповідності та прогалини, які необхідно усунути у межах підготовки України до переговорів про вступ до ЄС.

Це дозволить систематизувати та пріоритизувати роботу міністерств із виконання завдань, необхідних для набуття Україною статусу повноправного члена ЄС.

Детальніше щодо проведення селф-скринінгу українського законодавства – в інфографіках від Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

12.04.2023

Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства щодо використання та обігу піротехнічних виробів

Законопроєкт  №7438 спрямований на забезпечення здоров’я та безпеки людей і тварин шляхом обмеження продажу, передачі та використання піротехнічних виробів.

Ухвалення Закону сприятиме укріпленню громадського порядку та безпеки, захисту населення від негативних наслідків використання піротехнічних виробів, посиленню боротьби з жорстоким поводженням з тваринами та наближенню українського права до права ЄС. Детальніше

11.04.2023

У Чернівцях відкрили нове містечко для внутрішньо переміщених осіб за підтримки ЄС та Уряду Німеччини

Модульне містечко вже прийняло перших 60 осіб, загалом підписано вже 100 контрактів на проживання. Процес відбору проходив відповідно до постанови Кабінету Міністрів України. Першими заселяли великі сім’ї, людей з інвалідністю та жінок, чиї чоловіки зараз знаходяться на фронті.

Модульне містечко побудували в межах Програми ЄС «Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України», яка співфінансується ЄС та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Детальніше

15.04.2023

За підтримки ЄС кінологи Держмитслужби вдосконалюють навички здійснення огляду

10 кінологічних команд Держмитслужби пройшли двотижневий спеціалізований тренінг у межах Проєкту «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні – Стійкість (EU4IBM-Стійкість)».

Навчання проходить відповідно до рекомендацій щодо покращення контролю безпеки у пунктах пропуску, а також щодо заходів сприяння торгівлі.

Загалом цього року планується провести двотижневе підвищення кваліфікації для понад 80 команд, ще 25 команд-новачків пройдуть базове навчання та вперше розпочнуть роботу. Детальніше

17.04.2023
Німеччина та Франція додатково виділять кошти на підтримку України

Німеччина має намір виділити понад 3 млрд євро додаткового фінансування цього року та понад 5 млрд євро довгострокової військової підтримки Україні. 

Про це домовились Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер на полях Spring Meetings у Вашингтоні. Окрім інших питань, під час зустрічі зосередились на обговоренні санкцій проти атомної галузі росії.

Також 2 млрд євро у межах довгострокового фінансування планує виділити Франція. Частина з цих коштів буде спрямована на відновлення. Детальніше

14.04.2023

Україна та Італія спільно просуватимуть бренд «Зроблено в Україні» на ринок ЄС

Україна та Італія дійшли попередньої згоди щодо створення й просування на європейському ринку національного бренду «Зроблено в Україні» за підтримки італійських представників малого й середнього бізнесу. 

Під час перемовин сторони зосередили увагу на підтримці українських виробників та експортерів. Також обговорили розвиток співпраці двох країн у галузі легкої промисловості шляхом ширшого залучення профільних українських та італійських промислових асоціацій.

Також під час розмови обговорили проведення українсько-італійської конференції з відбудови України, яка відбудеться у Римі 26 квітня 2023 року. Детальніше

12.04.2024

Міжвідомча координаційна платформа донорів скоординувала зусилля щодо підтримки відновлення України

Відбулось друге засідання Керівного комітету Міжвідомчої координаційної платформи донорів для України. Представники Уряду України, члени керівного комітету «Групи семи» та представники міжнародних фінансових інституцій обговорили покращення координації економічної підтримки для розв'язання нагальних фінансових потреб та майбутнього економічного відновлення й відбудови України.

Засідання відбулася після видання відновленої Швидкої оцінки збитків і потреб Світового Банку. На основі доповіді Уряд України представив свої пріоритетні потреби для якнайшвидшого відновлення у 2023 році в галузях енергетичної інфраструктури, гуманітарного розмінування, критичної та соціальної інфраструктури, житла та підтримки приватного сектору. Детальніше

12.04.2023

Відбулося перше міжкомітетське засідання Верховної Ради України та Європейського Парламенту

Головною метою зустрічі було обговорення подальшого шляху України до ЄС, питання відбудови європейської України, а також демонстрація солідарності з Українським народом, який уже понад рік бореться з російським загарбником.

Під час засідання представники комітетів працювали у двох панелях — «Відбудова європейської України» та «Спільне будівництво сталого майбутнього». Парламентарі обговорили низку питань, пов’язаних із процесом вступу України до ЄС, зокрема, щодо економічної політики, верховенства права, антикорупційний порядок денний та бюджетний контроль, механізми та шляхи приведення українського законодавства у відповідність із законодавством ЄС. Детальніше

12.04.2023

Енергетики Чернігівщини отримали 250 тонн обладнання від європейських партнерів

Міністерство енергетики України передало АТ «Чернігівобленерго» партію обладнання вагою близько 17 тонн, надану Україні європейськими партнерами. 

Остання партія допомоги вагою близько 17 тонн, надана Україні європейськими партнерами, складається з трансформаторів, комплектних розподільних пристроїв, шаф керування телемеханіки та інших матеріалів, необхідних для ремонтних та відновлювальних робіт. Допомога надійшла зі Словенії, Італії, Франції, Ірландії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швеції та Естонії. Детальніше

11.04.2023

Фінляндія передала Україні 136 тонн обладнання для відновлення енергетичної інфраструктури

Україна отримала від Фінляндії силові трансформатори, трансформатори струму, мобільні газові котельні, генератори загальною вагою майже 136 тонн.

Допомогу розподілено Міненерго для енергетичних підприємств Вінницької, Миколаївської, Івано-Франківської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та Укрзалізниці. Детальніше

17.04.2023

Міндовкілля на базі європейського досвіду розробило рекомендації зі створення плану поліпшення якості повітря в регіоні

Згідно з законодавством, у разі, якщо в населеному пункті зафіксовано перевищення граничних величин забруднювальних речовин в повітрі, місцеві органи влади мають розробити плани покращення якості повітря. А якщо встановлено загрозу перевищення порогів небезпеки для діоксиду сірки, діоксиду азоту, озону – сформувати короткострокові плани дій. 

Міндовкілля розробило відповідні Методичні рекомендації щодо розробки таких планів. За основу при розробці взяли європейський досвід, зокрема, Польщі та Болгарії. Детальніше

12.04.2023

Україна успішно пройшла відбір для участі у пілотному проєкті EU4Digital

Проєкт передбачає приєднання до єдиної системи електронної товарно-транспортної накладної Європейського Союзу – е-CMR.

У межах пілоту сформовано робочу групу, завданнями якої є оцінка поточної ситуації з електронним обміном інформацією про вантажні перевезення в Україні, а також  розробка дорожньої карти щодо запуску електронних супроводжувальних документів перевезення вантажів. Детальніше

17.04.2023
Онлайн-діалог для держслужбовців «Творимо спільне майбутнє: освіта та інституційна спроможність як передумова євроінтеграції» 

До уваги державних службовців України, представників державних та приватних закладів освіти, державних службовців, експертів з питань освіти та євроінтеграції.

Запрошуємо взяти участь в онлайн-діалозі «Творимо спільне майбутнє: освіта та інституційна спроможність як передумова євроінтеграції», який відбудеться 20 квітня, 16:00-17:30.

Дивитись трансляцію можна на YouTube українською та англійською.

У фокусі обговорення будуть такі питання:

  • виклики державного апарату на шляху євроінтеграції та освітні ініціативи, що сприяли їх подоланню;
  • роль державних та приватних освітніх закладів у посиленні спроможності державної служби, конкуренція програм та/або синергія в підготовці кадрів нового покоління;
  • міжнародна співпраця і взаємодія як джерело освітніх можливостей, зокрема, для державних службовців України.

Сторінка заходу – за посиланням.

Захід проводиться Аспен Інститут Київ спільно з Офісом Віцепремʼєр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та НАДС за підтримки проєкту EU4PAR та Офісу реформ Кабінету Міністрів України.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp