До всіх записів

Випуск №54 від 28 серпня 2023 року

28.08.2023

Євроінтеграційний дайджест №54
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 21 - 28 серпня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Верховна Рада проголосувала за низку євроінтеграційних законопроєктів

У першому читанні ухвалили: 

  • 9610 про внесення змін до Закону України «Про національні меншини (спільноти) України».

Мета – вдосконалення законодавчого регулювання реалізації прав та свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот), виконання рекомендацій Венеційської комісії.

В цілому ухвалили:

  • 5839 про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції.

Передбачає комплексний перегляд державного регулювання та контролю в сфері поводження з ГМО, досягнення системної сумісності законодавства України із законодавством ЄС.

  • 8223 про внесення змін до деяких законів України щодо захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання

Мета – захист людини від впливу іонізуючого випромінювання відповідно до права ЄС.

  • 9419-1 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державного фінансування та контролю за діяльністю політичних партій

Передбачає врегулювання забезпечення державного контролю щодо фінансування партій, а також їхнього звітування про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. 

24.08.2023

Україна отримала сьомий транш масштабної макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 1,5 млрд євро

Кошти буде спрямовано на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема соціальних та гуманітарних.

У цілому у 2023 році Україна отримала вже 12 млрд євро пільгового кредитного фінансування в межах цієї програми із передбачених 18 млрд євро. Від початку повномасштабної війни з рф, загальний обсяг прямої бюджетної підтримки, наданої в межах програм макрофінансової допомоги, вже сягнув 19,2 млрд євро. Детальніше

23.08.2023

Україна поділилась досвідом проведення селф-скринінгу з Молдовою

Відбулись спільні українсько-молдовські консультації щодо проведення Україною первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу в українське законодавство (селф-скринінг). 

В межах заходу, молдовським колегам було презентовано процес організації селф-скринінгу та результати першого етапу проведеної в Україні самооцінки.

Так, за чотири місяці органи державної влади та державні установи України проаналізували 28 тисяч актів права ЄС та визначили близько 3 тисяч, що потребують подальшої імплементації до українського законодавства. З них, найбільше припадає на такі розділи: транспортна політика, свобода руху товарів, продовольча безпека, ветеринарна та фітосанітарна політика, фінансові послуги, довкілля. Детальніше

22.08.2023

Завершився другий раунд консультацій з ЄС щодо підготовки Плану України в межах Ukraine Facility

Консультації з ЄС покликані виробити найбільш ефективний формат співпраці, який дозволить досягти цілей програми та прискорити європейську інтеграцію України.

Зокрема, під час останніх консультацій сторони обговорили ключові напрями для реформ – це правосуддя, антикорупційна політика, протидія відмиванню коштів, реформа публічного управління. Окремий блок – секторальні реформи, покликані забезпечити швидкий розвиток української економіки. 

Європейські партнери високо оцінили прогрес виконання урядом підготовки Плану України в межах Ukraine Facility. Робота над документом триває навіть із випередженням графіка. Детальніше

25.08.2023

Україна планує створення ще дев’яти пунктів пропуску з країнами ЄС

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що на шляху України до ЄС важливою задачею є розбудова прикордонної інфраструктури. Зокрема, мережі автомобільних пунктів пропуску. Наразі на кордоні з ЄС їх функціонує 21, з них три відкриті під час повномасштабної війни. У планах — створення ще дев’яти пунктів пропуску та модернізація 13.

Найбільше робіт, за його словами, планується провести на кордоні з Польщею. Є домовленість про отримання Україною 160 млн євро пільгового кредиту від польських партнерів для оновлення доріг, пунктів пропуску, закупівлі сканерів. Детальніше

22.08.2023

Уряд схвалив зміни до Порядку подання декларації про відходи 

Що зміниться:

  • життєвий  цикл кожної тонни відходів можна буде відслідкувати: ким вона утворена, куди передана та що з нею відбувається далі;
  • відтепер декларації передаватиме переважна більшість компаній у країні. Звітуватимуть всі утворювачі небезпечних відходів та ті, кому їх передано для обробки. А також всі власники інших відходів із загальним щорічним обсягом понад 50 тонн.
Детальніше

21.08.2023

Тисяча картридерів для ЦНАПів: спрощення отримання адмінпослуг у постраждалих від війни громадах

ЄС та ПРООН у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації передали 1 000 безконтактних зчитувачів ідентифікаційних карток для покращення інфраструктури адміністративних послуг у постраждалих від війни громадах Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

Ці зчитувачі ID-карток матимуть вирішальне значення для прискорення процесу надання різних адміністративних послуг, як-от реєстрація місця проживання, надання соціальних послуг та пенсій, а також державна реєстрація народження, шлюбу та смерті. Детальніше

21.08.2023

Українців закликають долучитись до онлайн-курсу «Україна на шляху до ЄС» 

Мета курсу:

  • підготовка мережі фахівців державних та громадянських інституцій, що підтримуватимуть Україну на шляху до членства в ЄС;
  • ознайомлення широкого кола громадян із різноманітними питаннями та темами, дотичними до євроінтеграції.

Курс створено на основі живих лекцій провідних європейських та українських видатних діячів різних галузей у межах інтелектуальних зустрічей «Європейські студії АНТС».

Переглянути програму курсу та зареєструватися можна за посиланням. Курс є безкоштовним. Детальніше

25.08.2023

Презентовано проєкт примірного положення щодо роботи Центрів допомоги врятованим

У Києві відбулась презентація та експертне обговорення проєкту примірного положення про діяльність Центрів допомоги врятованим, що спрямований на державному рівні унормувати роботу таких Центрів. Проєкт розроблено Мінсоцполітики за дорученням Віцепрем'єрки Ольги Стефанішиної, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні - UNFPA.

В межах презентації зокрема, йшлося про ключові напрями їхньої діяльності, базис матеріально-технічного забезпечення, етапи та форми роботи з постраждалими від різного роду насильства, зокрема сексуального, а також співпрацю Центрів з іншими спеціалізованими закладами надання комплексної підтримки постраждалим. Також було розглянуто пропозиції ЦОВВ й органів місцевого самоврядування щодо доопрацювання проєкту положення. Детальніше

28.08.2023

Фахівці Центру допомоги врятованим у Запоріжжі розповіли про симптоми та способи подолання панічної атаки 

Панічна атака може з'явитися раптово і супроводжуватись інтенсивними фізичними симптомами. Раптові напади можуть лякати, особливо дітей, та викликати відчуття безпорадності.

Дуже важливо розуміти, що це за стан, як він проявляється та як з нього виходити. Детальніше 

25.08.2023

У День Незалежності Ольга Стефанішина зустрілась у Києві з делегацією парламентарів “United4Ukraine”

У складі делегації до української столиці прибули голови парламентських комітетів у закордонних справах Литви, Австрії, Бельгії, Канади, Естонії, Ісландії, Ірландії та Польщі.   

Віцепрем’єрка зауважила, що Україна прагне побудувати з НАТО ефективний діалог для забезпечення виконання рішень саміту у Вільнюсі та підготовки до майбутньої зустрічі лідерів, що відбудеться у Вашингтоні у 2024 році. З її слів, одним з ключових елементів співпраці є досягнення взаємосумісності з Альянсом.

Щодо європейської інтеграції, Віцепрем’єрка підкреслила, що прагнення України якомога швидше розпочати переговори про вступ до ЄС базується на сталому прогресі реформ, Уряд та Парламент працюють злагоджено задля виконання усіх визначених Єврокомісією кроків. Детальніше

24.08.2023

Ольга Стефанішина зустрілася з Міністеркою оборони Нідерландів

В межах зустрічі Віцепрем’єрка та Міністерка оборони Нідерландів обговорили широке коло питань, зокрема кроки щодо зміцнення підтримки та обороноздатності України. 

Віцепрем’єрка подякувала Нідерландам за приєднання до підписаної країнами G7 декларації щодо надання гарантій безпеки для України. Окремо вона також відзначила нещодавнє рішення про те, що Нідерланди та Данія зобов’язуються поставити Україні винищувачі F-16. Детальніше

23.08.2023 

Понад 30 українських медзакладів вже обладнані сонячними станціями

З початку повномасштабної війни 32 українські медзаклади були обладнані сонячними панелями з інвенторами та акумуляторами, які можуть накопичувати енергію та забезпечувати аварійним електроживленням у разі аварійних відключень електроенергії або блекаутів. 

Найбільше медзакладів, оснащених сонячними панелями, – вісім – розташовано на Київщині. Детальніше

28.08.2023

Єврокомісія надасть експертів для впровадження норм ЄС за чотирма пріоритетними напрямами охорони здоров’я

Генеральний директорат з охорони здоров’я та харчової безпеки Єврокомісії (DG SANTE) вже сформував пул експертів для роботи з урядами країн-кандидатів. Наразі МОЗ має визначити перші чотири пріоритетні напрями та заповнити детальний опитувальник від DG SANTE. 

На основі цієї інформації Генеральний директорат обере релевантних за досвідом роботи експертів у Брюсселі й вони розпочнуть роботу з фахівцями міністерства. Детальніше

28.08.2023

32 постраждалих від війни українців евакуювали на спеціалізоване лікування та реабілітацію минулого тижня

32 цивільних та військових вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування та реабілітацію за кордон. 21 українця прийняли у медзакладах Австрії, Німеччини, Нідерландів та Польщі.

Крім того, двоє військових було направлено на лікування за урядовою програмою Ізраїля і ще дев’ятеро – до низки країн за запрошеннями та ініціативою благодійних фондів. Детальніше

25.08.2023

Україна принесе мир і перемогу на Європейський континент

На цьому наголосила Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина під час свого онлайн-звернення до учасників Європейського Форуму в Альпбаху, Австрія.

«Ми живемо у вирішальні часи для майбутнього Європи. Безпрецедентні виклики, з якими ми стикаємося, вимагають оновленої рішучості та подвоєної мужності. Вимагають лідерства. Тут, у моїй країні, багато людей, які мріють про мирне завтра - не отримують його. Росія щодня продовжує свою жорстокість: обстрілює театри, школи, дитячі садки та житлові будинки, забирає життя невинних українців. Це наша реальність. Реальність, в якій Україна відзначила 32-гу річницю відновлення своєї Незалежності», – наголосила Віцепрем’єрка.

Вона закликала партнерів підтримати Формулу Миру Президента Володимира Зеленського, а також приєднатися до групи зі створення Спеціального міжнародного трибуналу для покарання злочинів агресії росії. 

Наприкінці виступу, Ольга Стефанішина подякувала Австрії за непохитну відданість підтримці українського народу.

«Будьте певні: Україна поверне мир і перемогу на Європейський континент. Україна не підведе та не забуде ваші зусилля та підтримку нашого народу», – підсумувала вона. Детальніше

28.08.2023

Відновлення безпеки в Європі та утвердження нинішніх організацій, які покликані підтримувати мир, можливе лише у разі притягнення росії до відповідальності

Про це зазначила Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина під час панельної дискусії в межах Міжнародної конференції «Спецтрибунал за злочин агресії проти України».

Вона наголосила, що сьогодні йдеться не лише про притягнення до відповідальності усіх винних за злочини, скоєнні в Україні. Йдеться про переосмислення світом самого поняття справедливості.

«Результатом трибуналу не буде повішення усіх винних, як це було після Другої світової війни. Справедливість це, перш за все, вироки і визнання безпосередньої відповідальності вищого політичного керівництва рф.  Друге – це рівність. Усі мають бути свідомі, що росія не має жодних унікальних прав, коли йдеться про відповідальність. Ну і звісно, безкомпромісність і ясність в ухваленні фінального рішення щодо росії». Детальніше

22.08.07

Історія родини, якій вдалось евакуюватись з окупації, та досвід звернення до Центру допомоги врятованим 

Понад 500 днів повномасштабної війни українські родини знаходяться у стані неспокою. Деякі сім'ї досі перебувають у тимчасовій окупації без можливості виїхати на підконтрольну Уряду України територію й отримати допомогу.

Івану та його трьом діткам вдалось евакуюватись і вони одразу звернулись до Центру допомоги врятованим.

Наразі тато та його доньки – під фаховим супроводом фахівчинь Центру та отримують комплексну соціально-психологічну підтримку. Детальніше про історію родини у відео.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp