До всіх записів

Випуск №22 від 16 січня 2023 року

16.01.2023

Євроінтеграційний дайджест №22
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період з 4 до 10 січня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, що добірка буде для Вас цікавою та корисною.


Україна та ЄС підписали Меморандум та Кредитну угоду щодо отримання 18 млрд євро макрофінансової допомоги 

Очікується, що перший транш у розмірі 3 млрд євро надійде вже до кінця січня цього року.

Залучені кошти макрофінансової допомоги будуть спрямовані на забезпечення першочергових соціальних та гуманітарних видатків державного бюджету, зокрема на заробітну плату працівників державних органів та бюджетних установ освітньої сфери, медичних закладів, виплату пенсій та фінансування окремих програм державної соціальної допомоги, підтримку малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО. Залучені кошти також сприятимуть збереженню фінансово-економічної стабільності в Україні. Детальніше
16.01.2023

Уряд затвердив програму для населення по обміну ламп за підтримки ЄС – програма запрацює в кінці січня

Про це йдеться у постанові «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням», яка була схвалена на засіданні Кабінету Міністрів України 10 січня 2023 року.

Програма має стартувати у кінці січня, а масовому запуску буде передувати бета-тестування в застосунку Дія. Проєкт впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години. Детальніше

10.01.2023

Верховна Рада ухвалила низку євроінтеграційних законопроєктів

Протягом тижня Верховна Рада України ухвалила такі проєкти законів: 

 • №6576 «Про цифровий контент та цифрові послуги». Мета – захист прав споживачів, яким надається цифровий контент та (або) цифрова послуга, відповідно до норм ЄС. 
 • №6085 і №6086 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг» та «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг». Мета – приведення положень Податкового та Митного кодексу України у відповідність із Законом України «Про електронні довірчі послуги» у зв’язку з удосконаленням державного регулювання у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.  Детальніше про вищезазначені законопроєкти та інфографіки – за посиланням
 • №7039 «Про освіту дорослих». Мета – визначення правових, організаційних та економічних засад функціонування і розвитку системи освіти дорослих в Україні, а також створення умов для ефективної співпраці заінтересованих сторін для реалізації права дорослої особи на безперервне навчання впродовж життя та задоволення її особистісних потреб з урахуванням пріоритетів суспільного розвитку та запитів економіки. Детальніше
 • №6478 «Про водовідведення стічних вод населених пунктів». Мета – забезпечення прав громадян на отримання якісного централізованого та нецентралізованого водовідведення; зменшення негативного впливу стічних вод на довкілля. Детальніше

12.01.2023

Експорт до ЄС за попередніми підсумками 2022 року зріс на 4,2%

За попередніми оцінками Мінекономіки відповідно до методології торгового балансу, експорт товарів до країн ЄС за підсумками 2022 року зріс на 4,2% в порівнянні з 2021 роком та склав близько 28 млрд дол.  

Зростання експорту до ЄС стало можливим, зокрема, завдяки: 

 • заходам з підтримки української економіки в цілому та експорту зокрема. Це лібералізація податків, дерегуляція, підтримка виробників, страхування експорту за допомогою інструментів Експортно-кредитного агентства (ЕКА);

 • заходам, вжитим нашими партнерами або спільно Україною та партнерами. Це відкриття, зокрема, європейських ринків для українських товарів (тимчасова, терміном на рік, лібералізація торгівлі, економічний «безвіз»), ініціатива ЄС «Шляхи солідарності», «митний безвіз», «транспортний безвіз» тощо.

Детальніше

11.01.2023

Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі «EU4Health»

Угода дасть можливість підтримати українську систему охорони здоров'я і задовольнити невідкладні потреби, а також сприятиме відновленню країни у довгостроковій перспективі. 

Ратифікація Угоди зокрема передбачає:

 • можливість для українських органів державної влади, неурядових організацій, малого і середнього бізнесу скористатися фінансуванням в межах програми «EU4Health» на рівних умовах з країнами-членами ЄС, Норвегії та Ісландії;
 • створення умов для забезпечення покращення та зміцнення здоров'я в Україні;
 • підтримку сприяння здоровому способу життя та запобігання поширенню захворювань;
 • покращення наявності та цінової доступності лікарських засобів і медичних приладів.

Загальний бюджет програми «EU4Health» на 2021-2027 роки становить 5,3 млрд євро. Детальніше

12.01.2023


Українські медики проходитимуть навчання у Польщі

У Польщі українські лікарі проходитимуть курс із аеромедичної евакуації та надання медичної допомоги військовим та цивільним з важкими термічними травмами.

Загалом у навчанні братимуть участь лікарі з Українського науково-практичного центру екстреної медицини та медицини катастроф МОЗ, Одеської, Черкаської, Львівської, Київської та Івано-Франківської областей (ЦЕМД).

Нагадаємо, що перед цим інша група фахівців навчалась на авіаційно-рятувальній базі у Варшаві, де український медперсонал удосконалював навички щодо евакуації поранених повітрям. Детальніше

11.01.2023

Німеччина надає кошти на екомодернізацію українських підприємств

У межах програми передбачено співфінансування декількох проєктів з впровадження бізнесом НДТМ («найкращих доступних технологій та методів управління» для скорочення викидів та забруднення довкілля від промислових джерел) – у розмірі до 2 млн євро кожен. Подання документів вже розпочато, відбір проєктів триватиме до 28 лютого 2023 року. 

З умовами участі у програмі можна ознайомитися за посиланням.
Детальніше

12.01.2023

Презентована карта культурних зв’язків регіонів з країнами Європи

За підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні Platfor.ma і ГО «Інтерньюз-Україна» створили велику карту культурних та історичних зв’язків, які свідчать про активну інтеграцію усіх областей України у європейське культурне, наукове та політичне життя. 

Тут зібрані приклади зв'язків України та Європи у різних сферах із кожної області нашої країни — від старовинних замків і народного мистецтва до Нобелівських лауреатів і героїв, які врятували мільйони людей, — аби остаточно підтвердити, що Україна — це Європа.

Уряд Німеччини передав дизельні генератори українським виробникам продуктів харчування

Німеччина передає більше 700 генераторів для підтримки української енергосистеми. Із них, щонайменше 25 генераторів буде надано виробникам продуктів харчування, зокрема, для виробництва хліба, молока, продукції тваринництва, забезпечення електроенергією складів зберігання тощо.

Перші 10 генераторів, потужністю від 450 кВт уже доставлено на склад, звідки їх буде передано виробникам продуктів харчування, що розташовані на постраждалих від війни територіях та районах, до яких нещодавно відновлено доступ. Детальніше

10.01.2023

 

Данія планує допомагати Миколаєву з відновленням критичної інфраструктури

Уряд Данії підтримає Миколаїв у відновленні критичної інфраструктури та реалізації інших невідкладних інфраструктурних проєктів.

Про це йшлося під час зустрічі делегацій України та Данії, очолюваних Віце-прем’єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури Олександром Кубраковим та Міністром у справах міжнародного розвитку та глобальної кліматичної політики Данії Деном Йоренсеном.

Серед ключових тем обговорення:

 • децентралізація виробництва електроенергії, заснована на використанні енергоефективних та кліматично дружніх технологій;
 • реформи, спрямовані на відновлення української інфраструктури, зокрема житла.

Наразі триває робота над створенням спільного Керівного комітету. Його функціями стануть вироблення стратегічних рекомендацій щодо партнерства; а також визначення напрямів та пріоритетів співпраці. До роботи комітету також планується залучити Міністерство відновлення. Детальніше
13.01.2023

Що думають українці про рух України до членства в ЄC

 Про це дивіться інфографіку та читайте результати опитування, здійсненого на замовлення Центр «Нова Європа» / New Europe Center.


14.01.2023


Що робити, якщо Ви пережили окупацію, зазнали будь-якого роду насильства, втекли з-під бомб і обстрілів ворога, а як бути далі – не знаєте?

Відповіді на всі ці та інші питання можна отримати в Центрах допомоги врятованим, які надають комплексні безоплатні психологічні, юридичні та інформаційні послуги КОЖНОМУ, хто потребує захисту й підтримки.Більше про Центри допомоги врятованим та як скористатися послугами у статті Офісу Віцепремʼєрки Ольга Стефанішиної для Рубрика.
Детальніше 


Безкоштовні воркшопи «Як потрапити в IT?» для українських жінок

Бажаєте розпочати кар’єру в IT-сфері, проте не знаєте, яку професію обрати і як розпочати? Happy Monday та ООН Жінки в Україні у співпраці з Офісом Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в межах проєкту “Women For The Future” запрошують на безкоштовні воркшопи «Як потрапити в IT?» від партнера IT Step Academy. На них розкажуть більше про те, як стати програмісткою та графічною дизайнеркою.

Для кого?

Для українок, які втратили роботу/джерела доходу внаслідок повномасштабної війни й шукають можливості для працевлаштування та професійного розвитку.
Програма заходів:

 • Воркшоп «Програмування: особливості роботи та як розпочати кар’єру», 19 січня, 18:30-20:00 (UTC+02)
 • Воркшоп «Графічний дизайн: основні завдання і як розпочати кар’єру», 20 січня, 18:30-20:00 (UTC+02)

Детальніше

16.01.2023

Півроку як кандидат: оновлений погляд на переговори між Україною та ЄС

Основні моменти з авторської статті Віцепремʼєрки Ольги Стефанішиної на POLITICO читайте на сторінці Офісу Віцепремʼєрки на Facebook, а також за посиланням (англійською мовою).

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp