До всіх записів

Випуск №30 від 13 березня 2023 року

13.03.2023

Євроінтеграційний дайджест №30
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 6-13 березня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.


Розширення та зміцнення ЄС має стати відповіддю на агресію росії, – Ольга Стефанішина

На цьому наголосила Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції під час панельної дискусії за участі Міністра з європейських справ Франції Лоранс Бун в межах другого Форуму «Україна-Франція».

«Йдеться про конкретні дії, пов'язані з майбутнім ЄС, готовністю ухвалювати важливі рішення щодо України, серед них щодо початку перемовин про вступ до ЄС», – сказала урядовиця та висловила сподівання, що Франція підтримає ухвалення цього рішення.

Зі свого боку Лоранс Бун відзначила прогрес України у внутрішніх трансформаціях, зокрема у сфері боротьби з корупцією, та наголосила на важливості підтримки України на шляху до повноправного членства в ЄС: «це двосторонній процес». 

II Форум «Україна-Франція» організовано Центром «Нова Європа» спільно з Французьким інститутом міжнародних відносин Ifri – Institut français des relations internationales (IFRI) у партнерстві з Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Міністерством Європи та закордонних справ Франції. Детальніше

11.03.2023
 

Україна готова працювати разом із міжнародними партнерами, щоб розірвати коло безкарності щодо злочинів сексуального насильства

Про це наголосила Ольга Стефанішина у зверненні до учасників публічного заходу щодо досвіду України та ООН у реагуванні та запобіганні сексуальному насильству на полях 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок.

Віцепрем'єрка зокрема закцентувала на необхідності накладення санкцій щодо осіб, відповідальних за злочини сексуального насильства в Україні.

Ольга Стефанішина зазначила, що сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом – воєнний злочин, про який рідко повідомляють. Вона наголосила, що насамперед держава працює над тим, щоб ті, хто вижив, відчували підтримку й готовність країни допомогти їм повернутись до нормального життя.

«Завдяки підписаній минулого року Рамковій угоді про співпрацю зі спеціальною представницею ООН з питань сексуального насильства Україна стала першою країною, що створила всеохопний координаційний механізм для боротьби з сексуальним насильством», – сказала урядовиця. Детальніше 

07.03.2023


Представлений Звіт щодо виконання Угоди про асоціацію за 2022 рік

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС Ольга Стефанішина презентувала Звіт щодо виконання Угоди про асоціацію за 2022 рік. 

«Звіт про виконання Угоди про асоціацію за 2022 рік представляється сьогодні вперше. Ми готувались до сьогоднішнього засідання з тим, аби його фіналізувати і найближчим часом опублікувати на відповідних ресурсах», – заявила Ольга Стефанішина.

Прогрес у виконанні зобовʼязань України згідно з Угодою у 2022 році відзначений у таких сферах: інтелектуальна власність, енергетика, навколишнє середовище, управління державними фінансами, статистика та обмін інформацією, сільське господарство, соціальна політика та трудові відносини, а також санітарні та фітосанітарні заходи, митні питання, наука та технології. Детальніше

07.03.2023

Ольга Стефанішина провела координаційну нараду щодо селф-скринінгу українського законодавства до права ЄС

8 лютого Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою затвердив Порядок проведення оцінки адаптації законодавства України до права ЄС – так званого «селф-скринінгу». 

До 30 червня 2023 року міністерства та ЦОВВ мають провести відповідну оцінку, а до 30 серпня подати Уряду звіт із конкретними пропозиціями щодо узгодження секторального законодавства відповідно до права ЄС.

«Ваше головне завдання – визначити стан імплементації кожного акту права ЄС», – зазначила Ольга Стефанішина під час наради з заступниками міністрів з питань європейської інтеграції. 

Крім того, заступники міністра мають надати актуальну інформацію щодо нормативно-правового наближення до актів права ЄС України. Детальніше

08.03.2023


Центр Дія.Бізнес у Варшаві презентував Каталог українських виробників, які планують експортувати до Польщі

На заході представили Каталог українських виробників, які планують експортувати до Польщі. Серед них — 20 компаній-учасниць програми експортної підтримки, зокрема бренди з виробництва техніки, крафтових товарів, рослинних олій, корисних смаколиків, сублімованих ягід, кави, косметики та засобів гігієни, дитячих іграшок, одягу для жінок, чоловіків та навіть домашніх улюбленців.

Наразі цим компаніям допомагають вийти на європейські ринки збуту. Дія.Бізнес у Варшаві став важливим провідником для українського бізнесу, що переїхав до Польщі, та допоміг побудувати відносини з польським бізнес-середовищем. Детальніше

13.03.2023


Шведсько-український проєкт допоможе відновити адмінпослуги у 5 областях України

У громадах Дніпропетровщини, Миколаївщини, Сумщини, Харківщини та Херсонщини проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» допоможе відновити адміністративні сервіси та роботу ЦНАПів.

Програма пропонує різні види підтримки:

  • експертні консультації,
  • тренінги,
  • психологічну допомогу,
  • обмін досвідом чи підтримку персоналом.

Крім того, стануть доступними консультації з гендерних питань і поінформованості населення.

Долучитися до проєкту можуть постраждалі громади зазначених вище областей незалежно від того, чи був створений ЦНАП у громаді до повномасштабного вторгнення, чи ні. Заповнити заявку можна до 15 березня включно. Детальніше

12.03.2023


Україна співголовуватиме у новоствореному Глобальному альянсі з попередження сексуального насильства під час війни

Україна співголовуватиме разом з Колумбією в ініціативі до кінця 2023 року. Відповідні домовленості були зафіксовані під час зустрічі української та британської делегацій в межах 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок у Нью-Йорку. 

Глобальний альянс ініційований Лордом Ахмадом Вімблдонським, головою делегації Сполученого Королівства та спеціальним представником Прем’єр-міністра Великої Британії з питань запобігання сексуальному насильству під час збройних конфліктів.

«Вдячні Британії за активну позицію та підтримку України. Сьогодні ми запустили Альянс, який розширить межі такої підтримки, а також співпраці з іншими країнами світу», – зазначила Ольга Стефанішина, голова української делегації на 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок.

У складі Альяну наразі перебуває вже 13 країн світу, зокрема: Австралія, Люксембург, Колумбія, Японія, Південна Корея, Нігерія, США, Йорданія, ОАЕ та інші. Детальніше

13.03.2023

Розвиток можливостей для жінок – ключ повоєнної відбудови України

Про це зазначила Ольга Стефанішина під час онлайн виступу на відкритті 67-ї сесії Комісії зі становища жінок.

Віцепремʼєрка зауважила, що з 24 лютого, коли переважно чоловіки боронять країну на полі бою, жінки взяли на себе значні функції з управління процесами всередині держави, підтримки її стійкості.

Зокрема, урядовиця підкреслила важливість цифрової трансформації у боротьбі з ворогом та збереженні функціональності держави; невідкладної допомоги тим, хто її потребує.

«Завдяки цифровізації наразі вже 72 000 жінок скористалися державними службами зайнятості онлайн. Крім того, продовжуємо розширювати можливості жінок через реєстрацію бізнесу онлайн і наданням їм відповідних консультацій. Паралельно, українки беруть активну участь у розвитку цифрових сервісів. Частка жінок в українському ІТ за останні роки зросла до 35%», – зазначила Віцепремʼєрка.

Окремо, урядовиця наголосила, що розвиток можливостей, зокрема у діджитал сфері, також важливий для повернення тимчасово переміщених громадян з-за кордону. Детальніше

06.03.2023


57 українців евакуювали з «гарячих точок» на лікування до країн Європи

13 громадян України евакуювали з Херсону, Києву, Харкову та територій активних бойових дій на лікування до Австрії, Франції, Нідерландів та Норвегії. У складі групи – пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями та онкопацієнти. 

Крім евакуаційних маршрутів через співпрацю МОЗ та Єврокомісії, цього тижня 44 військових були направлені на лікування до США, Латвії, Швейцарії, Мексики, Польщі, Німеччини та Франції. Це стало можливим завдяки запрошенню від країн та різних фондів. Детальніше

10.03.2023

Україна та Фінляндія співпрацюватимуть у сфері розвитку моніторингу довкілля та екологічного будівництва

Такі домовленості сторони закріпили спільним меморандумом, який підписали Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець і Міністр навколишнього середовища та зміни клімату Фінляндії Марія Огісало. 

Співпраця у сфері моніторингу довкілля має розпочатися вже цієї весни.

«Сподіваюсь, що найближчим часом Україна отримає від Фінляндії важливе обладнання не лише для моніторингу атмосферного повітря, а й якості води. Це дозволить забезпечити контроль якості води на деокупованих територіях», – зазначив Руслан Стрілець.

Також вони обговорили ініціативу щодо передачі фінських технологій створення житла, які можуть не лише значно здешевити будівництво таких об’єктів як школи, дитячі садочки та дитячі будинки сімейного типу, а й зробити їх більш екологічними. Україна та Фінляндія вже працюють над запуском пілотного проєкту з будівництва за такими технологіями. Детальніше

10.03.2023


Спрощено процедуру проходження ветеринарного контролю для української агропродукції, що прямує транзитом через Польщу

З 8:00 години ранку 9 березня скасовано ветеринарний контроль української агропродукції, що слідує транзитом через Республіку Польща до польських портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи до інших країн.

Cпрощена процедура діятиме у всіх пунктах пропуску на українсько-польському кордоні, які працюють на пропуск вантажного транспорту. Детальніше

09.03.2023


Діти-сироти із прифронтових регіонів отримали ноутбуки від Уряду Німеччини

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, із Запорізької, Тернопільської та Хмельницької областей отримали сучасні ноутбуки від Уряду Німеччини. 

Всі ці діти є внутрішніми переселенцями. Більшість із них були евакуйовані з окупованих територій і прифронтових районів східних областей.

Важлива складова психологічної реабілітації – навчання та розвиток діток. Для цього їм були передані ноутбуки в межах проєкту «Професійна Інтеграція ВПО/EU4Skills», який впроваджує Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ. Детальніше

08.03.2023


Корисний застосунок для українців за кордоном

Застосунок «I’m Ukrainian» допоможе знайти необхідні послуги, варіанти для освіти або працевлаштування, а також корисні освітні курси.

Крім того, він може шукати однодумців, планувати спільні екскурсії чи відвідання волонтерських хабів, а також додавати новини й оголошення про власні події чи відкриття бізнесу.

Застосунок доступний лише для українців. Його інтегровано в Дію, тому саме через неї відбувається підтвердження громадянства.

Для користування додатком необхідно:

  • мати встановлений на мобільному телефоні застосунок Дія;
  • завантажити I’m Ukrainian можна за цим посиланням;
  • під час реєстрації вказати адресу своєї електронної пошти;
  • вибрати «Вхід через Дію».

Наразі додаток працює у 19 країнах світу. Їх перелік поступово збільшується. Детальніше

Європейська інтеграція відіграє важливу роль у забезпеченні стійкості та мобілізації країни в умовах війни, – Ольга Стефанішина американському виданню Grid

Віцепремʼєрка зазначила, що процес інтеграції до ЄС допоміг Україні прискорити необхідні реформи, які зараз є основою стійкості країни. Коментуючи євроатлантичні прагнення Украіни, Ольга Стефанішина заявила, що жодні  територіальні поступки росії в обмін на гарантії безпеки з боку НАТО неможливі.

Український експорт в ЄС продовжує зростати попри війну

Про те, як Європейський Союз за останні роки став головним торговельним партнером України, та яким чином цей напрямок експорту продовжує нарощувати обсяги попри величезні втрати внаслідок російського повномасштабного вторгнення, йдеться в аналітичній статті Forbes Ukraine «Головний ринок. Як розвивається і зростає український експорт в ЄС».

З матеріалу ви дізнаєтеся:

  • Як Угода про асоціацію з ЄС відкрила Україні шлях на європейський ринок;
  • Які рішення підтримали український експорт до ЄС після початку повномасштабного вторгнення;
  • Чи є в Євросоюзі перепони для українського експорту і чому їх важливо подолати.
Детальніше

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp