До всіх записів

Випуск №55 від 4 вересня 2023 року

04.09.2023

Євроінтеграційний дайджест №55
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 28 серпня - 4 вересня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Завершено ІІ етап селф-скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС 

Органи державної влади опрацювали близько 28 тис. актів права ЄС та за результатами аналізу підготували звіти для наповнення майбутньої Національної програми нормативно-правового наближення українського законодавства до актів права ЄС.

У підсумку, 34 звіти були підготовлені і передані на розгляд Кабінету Міністрів України. Детальніше

01.09.2023

Завершився цикл засідань робочих груп у межах громадського обговорення проєкту Державної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті» до 2034 року

З 28 по 31 серпня відбулися засідання 8 робочих груп, в межах яких особливу увагу приділили таким питанням:

  • освіти;
  • використання рідної мови;
  • впровадження механізмів захисту від дискримінації за етнічною ознакою;
  • юридичних аспектів діяльності евакуйованих організацій тощо.

Завершення реформи законодавчої бази щодо національних меншин згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії та ухвалення механізмів її імплементації є однією з рекомендацій, отриманих Україною разом зі статусом кандидата в ЄС. Детальніше

04.09.2023

Між Україною та ЄС розпочинається взаємне визнання судових рішень відповідно до Гаазької конвенції

Набула чинності Гаазька конвенція про судові рішення, яка забезпечує міжнародне визнання та виконання судових рішень інших країн у цивільних та комерційних справах. ЄС та Україна приєдналися до цієї Конвенції, а отже, держави-члени ЄС визнаватимуть рішення судів України, і навпаки.  

«У світі, що стає дедалі більш глобалізованим, застосування права не може обмежуватися кордонами – чим більше країн приєднається до цієї Конвенції, тим ефективнішими стануть наші судові рішення. Громадяни та підприємства виграють від договору, і він сприятиме подальшому розвитку торгівлі та інвестицій між ЄС та Україною», – зазначив Єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс. Детальніше 

01.09.2023

Україна посилює роботу над правовими механізмами протидії шахрайства з фондами ЄС

31 серпня під головуванням Віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної відбулось засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань протидії порушенням, які впливають на фінансові інтереси України та ЄС.

Віцепрем’єрка нагадала, що наразі на тлі повномасштабної військової агресії росії, коли значна частка доходів Державного бюджету України формується за рахунок зовнішніх надходжень, зокрема від ЄС, гостро постає питання забезпечення дієвого захисту фінансових інтересів партнерів.

«Ми не можемо і не маємо права безвідповідально використовувати надану допомогу. Україна має прискорити та поглибити роботу щодо протидії фінансовим порушенням. Це частина шляху нашої держави до членства в ЄС», – зазначила вона.

Члени ради обговорили порядок взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування України з Державною аудиторською службою з організації взаємодії з OLAF.

Також в межах засідання ухвалене рішення про створення робочої групи для напрацювання нормативно-правових актів у сфері захисту фінансових інтересів ЄС. Детальніше

01.09.2023

Відсоток виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС у частині охорони здоров’я зріс до 75% 

Відсоток виконання зобовʼязань у сфері охорони здоров’я зріс на 4% в порівнянні з попереднім кварталом. Це відображає система моніторингу виконання Угоди про асоціацію «Пульс Угоди».

Загалом за 6 місяців 2023 року прогрес з виконання Угоди про асоціацію з ЄС у сфері охорони здоров’я становить 9%. Детальніше 

01.09.2023

«Митний безвіз» у цифрах: понад 19 тис. транзитних декларацій за 11 місяців міжнародного застосування NCTS

Загальна кількість переміщень товарів з України за 11 місяців склала 15 725. У серпні 2023 року в країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було завершено 3 362 переміщення, розпочатих в Україні.

З початку міжнародного застосування NCTS по 3 430 деклараціях спільного транзиту товари були успішно доставлені до митниць призначення на митній території України. Кількість таких декларацій у серпні 2023 року склала 777. Детальніше

04.09.2023

Укрзалізниця отримає 100 млн євро на відновлення та модернізацію інфраструктури

Уряд України ухвалив рішення скерувати підприємству 100 млн євро в межах нової бюджетної програми. 

Йдеться про кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), що надійшли за Угодою між Україною та ЄІБ щодо модернізації української залізниці. Гроші підуть на будівництво, модернізацію та ремонт об’єктів залізничної інфраструктури, а також на придбання вантажних вагонів та інших засобів для перевезень. Детальніше

01.09.2023 

Поради, як контролювати свій стан та перестати себе постійно картати за все, що відбувається

Відчуття провини може мати досить негативні наслідки. Людина починає звинувачувати себе абсолютно в усьому, навіть, коли те, що сталося, зовсім від неї не залежало. Поширеними реакціями може бути сором, самозвинувачення за пережитий травматичний досвід, втрату близької людини тощо.

В цей момент важливо зберігати контроль над своїми думками, емоціями,  щоб вони не призвели до ще більш жахливих, незворотних наслідків.

Детальніше про те, як перестати звинувачувати себе, в інфографіках.

3 українські заклади вищої освіти розроблятимуть та впроваджуватимуть спільні магістерські програми в межах Програми ЄС Еразмус+

Влітку 2023 року три українські установи стали партнерами проєктів напряму Еразмус Мундус в межах Програми ЄС Еразмус+. Загалом, у конкурсі до фінансування відібрано 90 проєктів, два з яких - проєкти Викладання спільних магістерських програм Еразмус Мундус та один проєкт з Розроблення магістерських програм Еразмус Мундус за участі закладів вищої освіти України з Одеси, Львову та Харкова.  

Йдеться про такі заклади вищої освіти:

  • Львівський національний університет імені Івана Франка;
  • Національний університет «Одеська політехніка»;
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Детальніше

29.08.2023

Українські держслужбовці продовжують активну підготовку до відкриття перемовин про членство України в ЄС

П’ята група державних службовців почала навчання у Коледжі Європи в Натоліні (Польща) в межах двомісячної програми Natolin4Capacity Building.

У межах програми Коледж підтримає підвищення кваліфікації 50 українських державних службовців, які забезпечуватимуть переговорний процес щодо членства України в ЄС. Уже 23 учасники успішно завершили навчання. Детальніше

01.09.2023

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина та Міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску обговорили євроінтеграційний прогрес України

Головною темою розмови стало обговорення календаря європейської інтеграції України та поточних реформ на цьому шляху, зокрема в межах виконання семи рекомендацій Єврокомісії, для якнайшвидшого відкриття переговорів про вступ до ЄС.

В цьому контексті, Ольга Стефанішина висловила вдячність Румунії за підтримку України на шляху до ЄС. Детальніше

29.08.2023

Україна не піде на поступки у питанні агроекспорту до ЄС, – Ольга Стефанішина

Політика у сфері торгівлі – це політика Європейського Союзу, а не окремих країн, які не мають права ухвалювати односторонні заходи. Про це заявила Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина в інтерв’ю Forbes Ukraine.

«Ми маємо офіційне запевнення від Брюсселя, що продовження (обмежень щодо українського експорту – прим. ред.) не буде, хоча Польща наполягає на обмеженнях і після 15 вересня. З 5 червня, коли обмеження були продовжені, п’ять сусідів України отримали значну фінансову підтримку – субсидії для аграріїв, потроєння бюджетів на розвиток інфраструктури до кінця року», – констатувала вона. Детальніше

30.08.2023

Які перспективи для розвитку IT-сектору та стартап-індустрії відкриває очікуваний вступ України до ЄС

За останні роки Україна зробила значний прорив у сфері цифровізації та за темпами розвитку технологічного потенціалу вже випереджає низку країн ЄС.

Про перспективи для розвитку IT-сектору та стартап-індустрії, програми та ініціативи ЄС, до яких Україна вже приєдналася, залучення інвестицій та подальший розвиток, а також про потенційні загрози, з якими можемо зіткнутися – у статті Forbes Ukraine. 

30.08.2023

Запит на справедливість українського суспільства – думка військового

Україна продовжує всеохопні трансформації на шляху до ЄС, зокрема в межах виконання рекомендацій Європейської Комісії, більшість яких стосується сфери верховенства права.

Про запит на справедливість в українському суспільстві – говорить у відео співзасновник та керівник Української академії лідерства Роман Тичківський, який нині захищає країну в лавах ЗСУ.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp