До всіх записів

Випуск №60 від 9 жовтня 2023 року

09.10.2023

Євроінтеграційний дайджест №60
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 2 - 9 жовтня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

У Києві відбулося історичне виїзне засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ

Вперше міністри провели таку зустріч за межами Європейського Союзу.  Як зазначив Президент України Володимир Зеленський, ця подія не лише свідчить про «солідарність з Україною, але й є новим кроком на посилення нашої Європи, що додає Європі лідерства та ініціативи». 

Під час двосторонніх зустрічей в межах заходу Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина обговорила з європейськими міністрами підготовку України до початку переговорів про вступ, процес розширення та поінформувала про прогрес на шляху реформ. Зі свого боку, міністри відзначили суттєві досягнення України, зокрема в антикорупційній політиці та судовій реформі.

Зокрема, Віцепрем’єрка зустрілася з:

  • Міністром закордонних справ Румунії Лумініцою Одобеску,
  • Міністром закордонних справ Нідерландів Ганке Брюїнс,
  • Міністром закордонних справ Данії Ларсом Льокке Расмуссеном,
  • Міністром закордонних справ Болгарії Марією Габріель,
  • Міністром закордонних справ Литви Ґабріелюсом Ландсберґісом,
  • Комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівером Варгеї. Детальніше

02.10.2023

В Іспанії відбулась третя зустріч Європейської політичної спільноти за участі України

«Якщо в цій агресії проти України буде якась пауза – будь-яке заморожування ситуації, – то буде новий критичний момент. Якщо росії дати адаптуватися зараз, до 2028 року кремль зможе відновити розбитий нами військовий потенціал, і в росії буде достатньо сили напасти на країни, які у фокусі російської експансії», – заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на третій зустрічі Європейської політичної спільноти, що відбулася у Гранаді, Іспанія.

Президент підкреслив, що росія шукає можливості заморозити ситуацію та адаптуватись, робить висновки зі своїх помилок і готується йти далі. 

Володимир Зеленський зокрема зазначив, що москва прагне захопити більше імперського простору для себе та не дозволити Європі бути простором вільних націй.

Він наголосив, що кожна нація, проти якої так чи інакше працює росія, кожна держава, яка постраждала від російського втручання чи вторгнення, – вони мають триматися в особливій єдності, співпраці та відносинах з усіма іншими в ЄС. Детальніше

05.10.2023

Україна та ЄС проведуть наступне засідання Ради асоціації в грудні цього року

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель під час зустрічі 2 жовтня домовилися провести наступне засідання Ради асоціації Україна-ЄС у грудні 2023 року.

Сторони також обговорили інтеграцію в ЄС та чотирирічну програму Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро. Детальніше

02.10.2023

Європарламент схвалив перегляд бюджету Євросоюзу на 2021-2027 роки з положенням про спеціальний Український фонд у 50 млрд євро

Резолюція Європарламенту містить окремий розділ, який присвячено наданню довгострокової підтримки для України, зокрема:

  • надання Україні прямої фінансової підтримки у формі грантів і позик;
  • мобілізацію приватних інвестицій в Україні шляхом надання гарантій та змішаного фінансування;
  • фінансування програм допомоги та розбудови спроможності для центрального, регіонального та муніципального рівнів влади та громадянського суспільства України, щоб допомогти їм досягти acquis та стандартів ЄС. Детальніше

03.10.2023

На Полтавщині відкрили інклюзивну школу відновлену спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ)

Капітальний ремонт школи здійснено в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (UERP) завдяки кредиту у розмірі 1 млн євро від ЄІБ, а також внеском з місцевого бюджету в розмірі 100 тис. євро. Відповідно до умов фінансової угоди кредитні кошти, які держава повертає за рахунок державного бюджету, громадам надаються на безповоротній основі.

Надзвичайна кредитна програма надає місцевим органам влади можливість відновити соціальну інфраструктуру та покращити умови життя внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають. Вже в межах Програми було успішно відремонтовано 106 обʼєктів, зокрема 51 заклад освіти, 37 медичних установ, 9 соціальних будівель, 4 адміністративні будівлі, 4 культурні та один спортивний центр. Детальніше

03.10.2023

За підтримки ЄС та ПРООН у Запоріжжі відкрито відремонтоване шкільне укриття

Укриття площею 172,5 кв. м у Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті «Орієнтир» готове прихистити 180 учнів. Реконструкція вартістю 120,9 тис. доларів США стала результатом співпраці між ЄС, Запорізькою обласною адміністрацією та Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН).

Укриття, пристосоване для людей з інвалідністю, обладнане безвідмовною роботою системи вентиляції, міні-кухнею та спеціалізованими зонами для  дітей, а також для надання медичної допомоги. Детальніше

04.10.2023

Нідерланди затвердили пакет фінансової допомоги для України більше ніж на 100 млн євро

Нідерланди виділяють 102 млн євро в межах третього пакету підтримки України у 2023 році. Пакет допомоги буде включати можливості для страхування нідерландського бізнесу, який буде інвестувати в Україну, від воєнно-політичних ризиків на 60 млн євро, на відбудову звільнених територій – 5 млн євро, на реформування фінансових інституцій в межах інтеграції до ЄС Україна отримає 7 млн євро через МВФ. 

Ще 20 млн євро через Європейський банк реконструкції та розвитку будуть надані «Нафтогазу України» на закупівлю газу для проходження цього опалювального сезону, і ще 10 млн євро піде на постачання обладнання для відновлення українського енергетичного сектору, який постраждав від ракетних атак з боку рф.  Детальніше

06.10.2023

Швеція готова надавати торгові та інвестиційні гарантії компаніям, які співпрацюють з Україною

Уряд Швеції пропонує виділити 333 млнмлн шведських крон (близько 30 млн дол. США) на спеціальні експортні кредитні гарантії для компаній, які торгують з Україною. Відповідну ініціативу шведські урядовці внесли до проєкту бюджету на 2024 рік. Документ очікує на погодження. 

Гарантії покриватиме Експортно-кредитне агентство Швеції. Вони поширюватимуться на експорт шведських компаній до українських імпортерів. Поліси видаватимуться з 2024 року на експорт товарів, які можна класифікувати як допомогу розвитку, і застосовуватимуться до транзакцій протягом максимум трьох років, але не пізніше ніж до кінця 2026 року. Детальніше

03.10.2023

Італія візьме патронат у відбудові Одеси та Одеської області

У Києві відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Віцепрем’єр-міністра – Міністра закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Антоніо Таяні.

За підсумками, у спільному українсько-італійському Комюніке Італія оголосила про взяття під патронат у відбудові міста Одеси та Одеської області з метою пришвидшити процес відновлення від наслідків російської агресії. Детальніше

02.10.2023

В межах заходів допомоги Європейського фонду миру відкрито кіберклас для підрозділів кіберзахисту Збройних Сил України

У класі є 15 робочих станцій та необхідне обладнання для проведення навчань та вправ, пов'язаних із кіберзахистом. Крім кіберкласу, минулого року була створена кіберлабораторія, щоб практикувати якісну та своєчасну реакцію на кібератаки. 

Крім того, кіберпроєкт Європейського механізму підтримки миру надає Збройним Силам України додаткове обладнання та навчання для протидії кіберзагрозам. Детальніше

04.10.2023

66 позицію посіла Україна у цьогорічному Global Gender Gap Report

Це міжнародний індекс, який вимірює прогрес у забезпеченні гендерної рівності у світі. Оцінка відбувається за 4 ключовими параметрами: економічна участь і можливості, рівень освіти, здоров’я та виживання, розширення політичних прав.

Україна отримала 0,714 бала (за шкалою від 0,001 до 1) і посіла 66-те місце зі 146 країн. У 2022 році ми займали 81  місце, а у 2021 році – 74.

Це демонструє, що навіть в період триваючої війни Україна продовжує працювати над впровадженням гендерної рівності та забезпеченні рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Детальніше

05.10.2023

Огляд розробок у законодавстві ЄС, правовому аналізі та адаптації законодавства ЄС в Україні

Огляд створено в межах проєкту «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» Фаза II (Association4U II). Цей випуск охоплює період 1 серпня - 30 вересня 2023.  

Переглянути повну версію документу українською та англійською мовою – за посиланням.

Нові діджитал-можливості під час війни: відбулася презентація програми «Цифрова Європа»

Презентовані нові можливості програми ЄС «Цифрова Європа». Так, можна отримати фінансування для розвитку власних проєктів: загальний фонд програми становить 7,5 млрд євро до 2027 року. 6 з них виділено на фінансування напрямів Програми, що доступні для України. А саме – високопродуктивний комп’ютинг, штучний інтелект, цифрові навички й використання технологій в економіці та суспільстві.  

Національним контактним пунктом у межах Програми стане Офіс з розвитку підприємництва та експорту. У центрі потенційні заявники можуть отримати консультації й необхідну інформацію. Детальніше 

06.10.2023

Україна – надзвичайно спроможна країна; її здатність до адаптації – величезна

Про це заявила Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина під час дискусії «Україна в Європі: пошук шляху до історичного розширення та спільної безпеки» в межах Варшавського безпекового форуму.

Ольга Стефанішина розповіла, зокрема, про бачення України щодо відновлення економіки та повоєнної відбудови.

«Ми оптимістично налаштовані щодо термінів вступу України до Європейського Союзу, водночас для нас принципово стати не просто членом ЄС, але конкурентоспроможним партнером, який робить внесок у Єдиний ринок ЄС і його розвиток. Це вимагатиме значних зусиль, пов'язаних з відновленням нашої економіки», – сказала Віцепрем’єрка.

З її слів, на сьогодні нагальні потреби, необхідні для функціонування держави, покривають за рахунок макрофінансової допомоги ЄС. Водночас, у випадку післявоєнного відновлення має йтись зокрема і про інвестиції. Детальніше

03.10.2023

Розвінчуємо міфи, які можуть стати на заваді постраждалим від насильства, пов'язаного з війною, звернутися по допомогу

Сексуальне насильство, пов'язане з війною, — один із численних злочинів російських військових, які вони коять в Україні. Постраждалі вкрай рідко звертаються по допомогу і часто не розповідають про пережите нікому.

Разом із Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine та психотерапевткою із досвідом роботи з постраждалими Наталею Пашко Офіс Віцепрем’єрки підготував добірку про міфи, які можуть стати на заваді громадянам звернутися по допомогу. Детальніше

04.10.2023

Офіс Віцепрем’єрки шукає експерта/-тку, що забезпечуватиме комунікаційну підтримку Офісу та налагоджуватиме зв’язки з закордонними ЗМІ

Експерт/-ка відповідатиме за моніторинг світових ЗМІ з ключових тем щодо відносин ЄС та України, тенденцій та наративів щодо євроінтеграційних прагнень України. Експерт/-ка також відповідатиме за формування баз даних ЗМІ та взаємодію з українськими та іноземними журналістами, донесення ключових меседжів цільовим ЗМІ, допомогу у підготовці статей, коментарів, новин, дописів для висвітлення ключових подій та діяльності Офісу.

Термін дії контракту: 6 місяців.

Дедлайн подачі заявок: не пізніше 15 жовтня 2023 року. Детальніше

04.10.2023

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp