Данія надасть 6 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури України
03.12.2024
Данія надасть 6 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури України, пошкодженої внаслідок російських атак. Про це йшлося під час зустрічі Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної з делегацією Данії на чолі з Міністеркою у європейських справах Данії Марією Б’єрре Хольст, яка вперше прибула з візитом до Києва.
Участь у зустрічі також взяли Віцепрезидент Європейського Парламенту Крістель Шальдемозе, депутати Європарламенту від Данії Мортен Льоккегор, Асгер Крістенсен, Стін Боссе та Маріанна Вінд.
На початку зустрічі, Марія Б’єрре Хольст оголосила про новий пакет допомоги для відновлення енергетичної інфраструктури України: 6 млн буде спрямовано у Фонд енергетичної підтримки України Енергетичного співтовариства.
Віцепрем’єр-міністерка подякувала Данії, яка на сьогодні є одним з лідером серед партнерів України за обсягом допомоги у відсотках від власного ВВП.
Під час зустрічі, сторони зосередились на обговоренні питань, пов’язаних з процесом розширення Європейського Союзу, вступом України до ЄС, а також трансформацій, необхідних на цьому шляху.
«Для нас дуже важливо на постійній основі мати тісний діалог з партнерами на всіх рівнях: як у парламенті, так і в уряді. Переконана, що ми зможемо побудувати найбільш ефективний формат комунікації. Рада бачити представників Європарламенту з різних політичних груп, але з однієї країни, які послідовно демонструють свою підтримку України. Для нас ваша єдність дуже важлива, і ми вдячні за неї», – підкреслила Віцепрем’єр-міністерка.
Вона поінформувала данських колег про перебіг двосторонніх зустрічей в межах скринінгу українського законодавства на відповідність актам права ЄС, зокрема щодо результатів останніх сесій за Кластером 2 «Внутрішній ринок». Говорячи про процес внутрішніх трансформацій, необхідний для динамічного руху до ЄС, Ольга Стефанішина звернула особливу увагу на реформи у сфері верховенства права та боротьби з корупцією.
«Прозорість залишається однією з ключових вимог як суспільства, так і партнерів. Отже, процес вступу України до ЄС є повністю відкритим, структурованим, ми забезпечили максимальну інклюзивність у підготовці дорожньої карти у сфері верховенства права. Наразі Україна перебуває на стадії, коли ключові завдання, поставлені перед нами у правовій сфері, виконані. Створено необхідні інституції, ухвалено законодавство, встановлено високі критерії для доброчесності та етики для всіх кандидатів на посади судової гілки влади. Тепер дуже важливо, щоб інституції функціонували відповідно до найвищих стандартів. Це вимагає великої роботи, яка проводиться щодня, і можу запевнити – ми повністю віддані продовжувати йти цим шляхом», – запевнила урядовиця.
Вона окремо подякувала Данії за підтримку у зміцненні антикорупційної політики: «Ще до початку повномасштабної війни, Данія була серед провідних країн, які підтримували верховенство права, трансформацію українських антикорупційних та судових інституцій на засадах доброчесності. І дуже важливо, що ця підтримка зберігається і сьогодні».
Під час зустрічі сторони зосередились також на календарі переговорного процесу, зокрема у контексті головування Данії в ЄС у другій половині 2025 року.
«Європейська Комісія у межах Пакету розширення рекомендувала відкрити перший Кластер у 2025 році, і ми очікуємо відкрити його за головування Польщі на початку 2025 року. На даному етапі дуже важливо не втрачати темп переговорів. Тому відкриття дискусії за Кластером 2 «Внутрішній ринок», впродовж наступного року для нас є ключовим. Ми повинні спільно напрацювати стійкі рішення у сфері економічної інтеграції, взаємного доступу на ринки між сьогоднішнім днем і членством. Всі ці питання охоплює внутрішній ринок, і я сподіваюсь, головування Данії сприятиме якнайшвидшому відкриттю цього Кластеру», – наголосила Ольга Стефанішина.
Зі свого боку, Міністерка у європейських справах Марія Б’єрре Хольст наголосила, що підтримка України була і залишається одним із головних пріоритетів Данії. Її країна прагне бачити Україну членом Європейського Союзу та буде надавати всебічну підтримку нашій державі на євроінтеграційному шляху. Євродепутати підкреслили, що продовжать послідовну підтримку України на рівні Європейського Парламенту.